Richard Pachman a Dita Hořínková chystají adventní koncerty 2013

Adventní koncerty skladatele a zpěváka Richarda Pachmana mají v řadě místech svou dlouholetou tradici. Letošní turné má název Čas vánoční podle právě vycházejícího »live« alba a spolu se zpěvačou a herečkou Ditou Hořínkovou bude prezentováno v těchto městech: Zruč nad Sázavou, Uhříněves, Kutná Hora, Jičín, Kosmonosy, Olomouc, Prostějov, Ústí nad Orlicí, Praha, Říčany, Ohaře u Kolína.


V programu zazní skladby vánoční duchovní, středověké, renesanční i koledy české, moravské a anglické. „V letošním roce je to přesně dvacet let, co jsem vydal své první CD a kdy jsem poprvé odehrál adventní koncerty. Z těchto dvaceti let je již čtrnáctým rokem nedílnou součástí slavnostní atmosféry předvánočních koncertů má kolegyně Dita Hořínková. Její hlas zní, vedle mého, spolu s Kamilou Moučkovou a s Komorním sborem Mistra Jakoubka ze Stříbra i z našeho nového CD Čas vánoční. Jedná se už o mé třicáté album, ale poprvé vychází na nosiči záznam z adventního koncertu,“ říká Richard Pachman.


„Protože jsem část letošního roku věnoval projektu Samota není osamění s Kamilou Moučkovou, jsem rád, že na dvou z adventních koncertů – v Praze a Ohařích – s námi vystoupí jako vzácný host i tato úžasná dáma. Výtěžek z turné již třináctým rokem věnujeme Dětskému domovu ve Strančicích. Moc se na koncerty i na naše publikum těším!“ dodává Pachman.

Termíny a místa adventních koncertů:

Zruč nad Sázavou – 23. 11. v 17 hod.
Spolkový dům, ul. 5. května

Uhříněves – 1. 12. v 16 hod.
Děkanský kostel Všech svatých, vstupné dobrovolné

Kutná Hora – 3. 12. v 19 hod.
Refektář Galerie Středočes. kraje, Barborská 31-53

Kosmonosy – 9. 12. v 19 hod.
zámek, Zrcadlový sál

Jičín – 10. 12. v 19 hod.
zámek, Porotní sál

Olomouc – 13. 12. v 19 hod.
Husův sbor (u zimního / plavec. stadiónu)

Prostějov – 14. 12. v 18 hod.
Husův sbor, Demelova 1 (za Priorem)

Ústí nad Orlicí – 15. 12. v 17 hod.
sál ZUŠ J. Kociána, Smetanova 1500

Praha – Chrám sv. Mikuláše – 17. 12. v 19 hod
Staroměstské náměstí Praha 1

Říčany – 19. 12. v 19 hod.
Na Fialce (volnočasové centrum)

Ohaře u Kolína – 20. 12. v 18 hod.
kostel sv. Jana Nepomuckého

Nové CD Čas vánoční
Třicáté album Richarda Pachmana obsahuje záznam adventního koncertu. Duchovní písně, historické skladby, koledy české, moravské i anglické, autorské písně R. Pachmana v podání autora, Dity Hořínkové, Kamily Moučkové a Komorního sboru Mistra Jakoubka ze Stříbra. Obsahuje mimojiné koledu Snížek padá, Tichá noc i novinku Čas vánoční).

8x Richard Pachman – dárkový set 7 CD + 1 DVD
K albu Čas vánoční vychází v dárovém balení soubor 7 CD a 1 DVD Richarda Pachmana a jeho hostů (Kamila Moučková, Jaroslav Svěcený, Dita Hořínková, Martina Kociánová a další) za akční cenu 99 korun za kus. Limitované edice. Obsahuje tato alba: Čas vánoční, Samota není osamění (2CD), Notre Dame, Pachman.cz (CD + DVD), Missa, Tetín.

Foto: RP Music