Richard Pachman – Egypt

Mystická hudba, která posluchače prostřednictvím zhudebněných staroegyptských textů zavádí od doby vlády Ramsese II. a staroegyptských rituálů. Obsah CD je hudební složkou představení Egypt – princ Amun a hudby je tedy totožná s DVD se záznamem z představení.


Na CD zaznívá v nové verzi i šestnáct let stará Pachmanova píseň Scarabeus, původně napsaná pro jeho první vystoupení na Křižíkově fontáně. Album obsahuje například modlitbu RE zpívanou ve staroegyptštině. Videoklip, ve kterém se autor a zpěvák v jedné osobě mění z civilné podoby ve staroegyptského faraóna naletneze na: www.youtube.com/richardpachman.
Album obsahuje staroegytskou modlitbu Anubis, dále přepis nejstaršího dochovaného milostného dopisu historie v písni Love Letter. Jedná se o dopis, který napsal Ramsess II. své, tehdy budoucí manželce Nefertari. Píseň Duše popisuje představu starých Egypťanů o cestě duše po smrti a píseň War je protestem egyptského prince, který z příkazu otce musí být velitelem vojsk, proti válkám.
Album Egypt je vhodnou hudbou pro ty, kteří milují starý Egypt, chtějí si poslechnout, jak zněla řeč před mnoha tisíci lety a kteří se chtějí dozvědět něco nového o dobách dávno zaniklých.

Foto: www.pachman.cz