Regina Spektor – What We Saw From The Cheap Seats

Nové studiové album Reginy Spektor nazvané What We Saw From The Cheap Seats vyjde 28. května. Album spojilo Reginu s produkčním partnerem Mikem Elizondem (Eminem, Fiona Apple, Dr. Dre) nad jejím prvním novým materiálem od roku 2009. Projekt What We Saw From The Cheap Seats odstartovala první nahrávka All The Rowboats, která je již k dispozici digitálně.


Regina také vydá dva exkluzivní 7” vinyly s cover verzemi ruských písniček The Prayer Of François Villon (Molitva) a Old Jacket (Stariy Pedjak), v rámci projektu Record Store Day, tedy 21. dubna a bude rovněž na jaře koncertovat společně s Tomem Pettym and The Heartbreakers na turné po USA.
What We Saw From The Cheap Seats bylo natočeno za osm loňských letních týdnů v Los Angeles. Regina napsala všech jedenáct tracků. Několik jich bylo úplně nových, jiné našla mezi již dříve složenými. S Elizondem dali dohromady instrumentaci se snahou o speciální zvuk každé jednotlivé písně. Většina alba byla natočena přímo živě s Reginou u piana, případné další nástroje a zvuky byly přidány dodatečně. Elizondo říká: „Regina Spektor je ten typ umělce, který vás trvale překvapuje. V momentě, kdy máte pocit, že už je hotovo, klidně přijde s něčím diametrálně odlišným. A nakonec zjistíte, že právě to dodává celému albu potřebný drive. Každá píseň je napínavým výletem, takovým, jaký umí právě jen ona.“
Regina Spektor studovala klasické piano a získala si početnou skupinu newyorských příznivců již před vydáním prvních dvou alb vlastním nákladem. Průlomovým se ale stalo až album Soviet Kitsch (Sire Records 2004), následované Begin to Hope v roce 2006. To obsahovalo fandy na celém světě obdivované songy Fidelity, Samson, On The Radio a Better, stalo se prodejem zlatým v USA. Následovalo Far (2009) a Live from London (2010), natočené v Hammersmith Apollo Theater v průběhu turné k albu Far.
V roce 2010 se v rámci festivalu Colours Of Ostrava představila Regina Spektor poprvé také domácím posluchačům.

Foto: Supraphon