Red Hot Chili Peppers – I’m With You

Nové studiové album skupiny Red Hot Chili Peppers s názvem I’m With You vyjde už 29. srpna 2011. Prvním oficiální singlem je skladba The Adventures of Rain Dance Maggie a rádio premiéru bude mít 18.července večer. Skupina již zveřejnila i obal nového alba jehož tvůrcem je Damien Hirst. Ten je považován za jednoho z nejslavnějších světových umělců dnešní doby hlavně díky kontroverzi zobrazení smrti.


Prodejními multiplatinami a cenami Grammy ověnčená rocková kapela Red Hot Chili Peppers vydává desáté studiové album I’m With You (Warner Bros. Records / Supraphon) už 29. srpna. Album I’m With You produkoval Rick Rubin. Bylo natočeno v kalifornských studiích East West, Los Angeles a Shangri-la, Malibu, produkováno Rickem Rubinem, který stojí také za dalšími pěti úspěšnými alby kapely, totiž Stadium Arcadium, By The Way, Californication, One Hot Minute a Blood Sugar Sex Magik. Nové album mixovali Andrew Scheps a Greg Fidelman.
I’m With You je první studiová nahrávka od 2CD Stadium Arcadium, v roce 2006 čísla jedna ve 28 zemích světa, včetně České republiky. Z tohoto alba vyběhly hned tři hity: Dani California, Tell Me Baby a Snow (Hey Oh). Redhoti v následujícím roce 2007 navíc zahráli milionům fandů na celém světě v rámci speciálního turné, kde nechyběla ani Praha.


Red Hot Chili Peppers jsou jednou z nejdůležitějších kapel rockové historie, s celkovým prodejem více než šedesáti milionů alb a udělenými šesti cenami Grammy. Zpěvák Anthony Kiedis, basák Flea, bubeník Chad Smith a nový kytarista Josh Klinghoffer, budou největšími hvězdami srpnového japonského Summer Sonic Festivalu v Osace a Tokiu. Jsou také headlinery Rock in Rio Festivalu v brazilském Riu de Janeiru, plánovaném na 24. září 2011.

Track list
Monarchy of Roses
Factory of Faith
Brendan’s Death Song
Ethiopia
Annie Wants a Baby
Look Around
The Adventures of Rain Dance Maggie
Did I Let You Know
Goodbye Hooray
Happiness Loves Company
Police Station
Even You Brutus?
Meet Me at the Corner
Dance, Dance, Dance

Další info: www.redhotchilipeppers.com

Foto: Warner Bros. Records / Supraphon