Poslechněte si nový singl skupiny Umakart A venku zase prší

Skupina Umakart je seskupení několik významných osobností domácí hudební scény. Umakart tvoří zpěvák Jaromír Švejdík (Jaromir 99 & The Bombers, Priessnitz), kytarista Dušan Neuwerth (Tata Bojs) a na baskytaru hraje Jan P. Muchow (The Ecstasy of Saint Theresa). Zároveň členy projektu jsou také klavírista Jiří Hradil (Chorchestr, Lesní zvěř, dnes také Tata Bojs) a bubeník Tomáš Neuwerth (Nierika, LU).


Své debutové album Umakart  s názvem Manuál vydal již v roce 2004. Momentálně natáčí po 8 letech nové album s plánovaným vydáním na podzim tohoto roku, které podpoří i koncertním turné v listopadu a prosinci. Jako první signál tohoto alba je od 1. července v prodeji digitální pilotní singl A venku zase prší. Ženský hlas a vokál na této nahrávce patří Olze Königové, jinak zpěvačce projektu ille.
Umakart  stojí také za velkým comebackovým hitem Václava Neckáře Půlnoční a jeho členové  Jaromír Švejdík a Dušan Neuwerth navíc autorsky a producentsky za celým Neckářovým úspěšným novým albem Dobrý časy.

Poslechněte si nový singl Umakartu A venku zase prší:

Foto: Supraphon / Dušan Tománek