Poslechněte si Lábuse, jak čte hororové povídky

Nejslavnější české hororové povídky namluvil ve studiu Jiří Lábus. Audiokniha Draculův švagr vyjde v září u vydavatelství Fonia v režii Františka Špergra a v podobě 2CD. Spisovatel Miloslav Švandrlík dokázal mistrně spojit strašidelné historky s nadsázkou a vtipem. Povídky z Draculova švagra se těší čtenářské oblibě již několik desetiletí a s úspěchem byly převedeny i do televizního seriálu.


Audiokniha obsahuje nejznámější originální vypointované příběhy, které jsou směsí černého humoru a hrůzostrašného vyprávění. Na 2CD je 14 příběhů, vedle Draculova švagra a Geniálního plánu nechybí Guláš, Břitva, Uškrcená laborantka, Imitátor, Poprava na Kramberku, Domek v údolí i další známé povídky.


Při namlouvání audioknihy vytvořil Jiří Lábus řadu postav ženských i mužských. „Je to letitá praxe, už jako malý chlapec jsem se bavil střídáním mužských a ženských hlasů, četl jsem různé knížky nahlas a snažil jsem se hlasy různě měnit. Moc mne to bavilo. Jeden krční lékař mi řekl, že mám hlasivky jak provazy, tak to pro mne náročné není. Doufám, že se mi audioknihu Draculův švagr podařilo i díky tomu dobře nahrát,“ říká Jiří Lábus.

Poslechněte si ukázku z audioknihy Draculův švagr:

[audio:015-labus01.mp3]

Foto: Fonia