Podívejte se na nový klip skupiny Imodium

V pondělí 2. září se českým éterem začala šířit nová skladba. Jmenuje se Valerie a nahrála ji rocková skupina Imodium. V ten samý den byl  zveřejněn i videoklip k písni.  Je to předzvěst nové, v pořadí čtvrté studiové desky kapely. Dostala stejný název jako singl a vyjde pod hlavičkou vydavatelství Supraphon 25. října.


„Naše Valerie je ukázkovým případem múzy. Přesně ta osudová žena, kvůli které je ten druhý schopen udělat úplně všechno. Myslím, že tohle už prožila spousta lidí, anebo je to teprve čeká. Valerie je osudová žena, pro kterou chcete žít i zemřít. Tohle přesně je naše hrdinka, a téma provázející celé naše nové album,“ říká zpěvák a kytarista Thom.


Na videoklipu k Valerii pracovalo Imodium s režisérem a scenáristou Martinem Linhartem aka Martym68. Ten už v minulosti spolupracoval s Karlem Gottem, Annou K, Clou a dalšími. V hlavních hereckých rolích se představí zpěvák a herec Michal Skořepa a modelka Jolana Vojtková. Její tvář je pro album Valerie klíčová. Právě ona je představitelkou hlavní hrdinky celého počinu.
Album Valerie vzniká od začátku letošního roku. Jeho producentem je spolu s kapelou Martin Volák, známý například ze spolupráce s Danielem Landou nebo v poslední době s Xindlem X. Volák byl mimochodem producentem již prvního alba skupiny Imodium.


„Prací na aktuální desce, jsme se po dlouhé době propojili s úplně novými lidmi. Jedno z nejzásadnějších spojení je právě s Martym68. Myslím, že jsme dlouho nebyli s nikým tak moc na stejné vlně jako právě s ním,“ říká bubeník Kárl. Vydání alba VALERIE následně doprovodí rozsáhlé podzimní klubové turné.

Podívejte se na video zde:

Foto: Supraphon