Podívejte se na nový klip Honzy Křížka z jeho sólovky

Honza Křížek, který je v anketě Žebřík jedním z kandidátů na Objev roku, připomíná v těchto dnech svou loňskou sólovou prvotinu novým, v pořadí již druhým klipem. Po na podzim zveřejněném videu ke skladbě Tsunami, tentokrát došlo na našláplou pecku Runway, o jejíž klipovou podobu se postaral Mejla Basel. Obě písně určitě zazní naživo na křtu alba 12. března v pražském Paláci Akropolis, kam si Honza odskočí ze společného turné s Michalem Hrůzou, a kde zároveň představí svou novou doprovodnou kapelu.

SU_6398-2_mail

Střídání rolí mě baví a je pro mě zcela přirozené. Protože jsem celé mé sólové album ve studiu natočil sám, rozhodl jsem se ztvárnit i všechny postavy kapely ve videoklipu a především celou tu muzikantskou pózu trochu zparodovat,“ poodhaluje Honza Křížek koncept nového klipu, v němž ho můžete vidět hned ve čtyřech různých podobách a rolích.

Ty mu pomohli dotáhnout k dokonalosti stylistka Kateřina Tišnovská, která se podílela už na klipu Tsunami, produkční Martina Knapovská, pomocní režiséři Adéla Rezková a Pavel Hüttl a samozřejmě také Honzův dlouholetý kamarád, režisér Mejla Basel, který společně s Křížkem vymyslel i celý koncept klipu.

Foto_Jan_Nožička_mail_1

Kromě nového videa se Honza chystá být aktivní také koncertně se svou novou doprovodnou kapelou. „Na bicí tluče Michal »Kolouch« Daněk, baskytaru s námi dává Ondra Hauser a kytaru jsme svěřili do rukou zkušeného Davida Pavlíka,“ představuje Honza své nové spoluhráče, s nimiž se představí coby host na jarním turné Michala Hrůzy Sám se sebou a samozřejmě také na křtu svého eponymního debutu v Paláci Akropolis. Kompletní vyčet všech jarních koncertů Honzy Křížka najdete níže.

Tam budou ke slyšení jak všechny skladby z loňského alba včetně coververze kultovní skladby Slunečný hrob, kterou si s Honzou a jeho kapelou střihne coby speciální host Michal Pavlíček, tak rovněž několik skladeb z repertoáru Walk Choc Ice a Blue Effect. „Přijďte si s námi všichni užít spoustu hudby a pozitivní energie, kterou hodláme zaplavit každičký prostor klubu!“ láká Křížek na křest, u nějž bude kromě Michala Pavlíčka asistovat také Pavel Anděl.

Podívejte se na nový klip zde:

http://y2u.be/u5l060HgcYc

Jarní koncerty Honzy Křížka

2. 3. – Pardubice (s Michalem Hrůzou)

3. 3. – Karlovy Vary (s Michalem Hrůzou)

10. 3. – Klatovy (s Michalem Hrůzou)

12. 3. – Praha – Palác Akropolis (křest alba)

23. 3. – Ostrava (s Michalem Hrůzou)

24. 3. – Frýdek-Místek (s Michalem Hrůzou)

7. 4. – Pelhřimov (s Michalem Hrůzou)

11. 4. – Praha (s Michalem Hrůzou)

13. 4. – Zlín (s Michalem Hrůzou)

14. 4. – Olomouc (s Michalem Hrůzou)

Foto: Supraphon / Jan Nožička