Píseň skupiny Muse bude oficiálním songem londýnské olympiády

Kapela Muse vytvořila pro nadcházející londýnské olympijské hry oficiální znělku, zcela nový song Survival! Píseň Survival bude hrána po celou dobu trvání her a při všech příležitostech typu nástupu sportovců na stadión či slavnostního udělování medailí, bude také využita jako znělka pro mezinárodní přenosy z olympiády. Kapela se nyní zúčastnila i tiskové konference k zahájení vysílání hudebního programu Rock The Games, jehož je Survival hlavním tématem.


„Je pro nás opravdu velkou poctou, že právě naše nahrávka byla vybrána jako důležitá součást Olympijských her v Londýně. Psal jsem tu píseň s hrami v mysli a se snahou vyjádřit speciálnost celé akce a obdivuhodnost snahy o sportovní vítězství,“ řekl Matt Bellamy.
Muse jsou Matt Bellamy, Dominic Howard a Chris Wolstenholme. Od vzniku v roce 1994 vydali pět studiových alb, s celkovým prodejem přes 15 milionů kopií. Kapela získala řadu ocenění, včetně 5 MTV Europe Music Awards, 5 Q awards, 8 NME awards, 2 Brit awards, 4 Kerrang awards, tří Grammy a Mercury Music Prize nominací. Jejich poslední album The Resistance bylo už třetím číslem 1 v UK a na prodejní vrchol dosáhlo v celkem devatenácti zemích. Muse vydají nové studiové album The 2nd Law 17. září a poté vyjedou na velké evropské turné, v rámci kterého se zastaví také 22. listopadu v Praze v O2 Areně.

Foto: Supraphon