PhilHarmonia Octet oslaví 10 let své existence

PhilHarmonia Octet vznikl z iniciativy dvou skvělých, mezinárodně úspěšných českých muzikantů – hobojisty Viléma Veverky a fagotisty Václava Vonáška. Jejich záměrem bylo vytvořit soubor z nejlepších českých hráčů současnosti, který by konfrontoval domácí hudebně interpretační tradici s moderními evropskými styly a trendy. Hráči ansámblu jsou vynikající sólisté, laureáti mezinárodních soutěží a členové předních světových orchestrů (Berlínská filharmonie, WDR Köln, Česká filharmonie ad.).

PhilHarmonia Octet
PhilHarmonia Octet

„Vzhledem k tomu, že členové PhilHarmonia Octetu působí v mnoha různých orchestrech a mají řadu jiných sólových či komorních aktivit, lze hodnotit jako úspěch fakt, že soubor, který vznikl téměř ještě za našich studentských let, jsme dokázali zachovat v takřka nezměněné sestavě,“ glosoval desáté výročí souboru Václav Vonášek a Vilém Veverka k tomu poznamenal: „Souhlasím s Václavem, že skloubit osm individualit, kdy řada z nás má navíc sólové ambice, není jednoduché. Myslím, že se nám daří realizovat náš prvotní záměr – postavit dechové nástroje na úroveň klasických komorních souborů, smyčcových kvartet a ukázat posluchačům, že je to možné.“

PhilHarmonia_Octet_pozvánka
U příležitosti 10. výročí od svého založení přichází PhilHarmonia Octet s novou nahrávkou, která přibližuje tři zcela odlišné tváře dechového okteta napříč dvěma staletími. Nové CD Music for Wind Instruments obsahující skladby L.v. Beethovena, G. Kleina a W. A. Mozarta představí ansámbl pražskému publiku již v úterý 23. května 2017 od 20 hodin mimořádným koncertem v Experimentálním prostoru NoD v Dlouhé 33, Praha 1.

PhilHarmonia Octet

Více zde: http://nod.roxy.cz/events/detail/115/philharmonia-octet-krest-cd?date=2017-05-23

Foto: Supraphon / Daniel Havel