Pharrell Williams vydal nový singl Happy

Columbia Records oznámila nové partnerství se zpěvákem, skladatelem, producentem a držitelem ceny Grammy Pharrellem Williamsem. Novým singlem světově známého umělce je skladba Happy, která byla původně vydána na soundtracku k animovanému filmu Despicable Me 2 (Já, padouch 2) a objeví se i na novém debutovém albu, které vyjde v roce 2014.


Teprve minulý měsíc vydal Williams světově první, 24hodinové video k singlu Happy, které je prezentováno jako interaktivní hodiny a objeví se v něm rozmanité postavy, které spolu na píseň tančí. Speciální stránka k celému projektu je na adrese http://24hoursofhappy.com. Singl Happy, který se v současné době drží na iTunes v TOP10 napříč celým světem.
Podepsání kontraktu s Columbia Records je jen vyvrcholením velmi úspěšného roku Pharrella Williamse, který je letos autorsky a pěvecky podepsán hned pod dvěma nejúspěšnějšími skladbami letošního roku: Blurred Lines Robina Thickeho a Get Lucky od Daft Punk. Williams navíc letos získal sedm nominací na cenu Grammy: producent roku, dvě nominace za nahrávku roku (Get Lucky, Blurred Lines), dvě nominace za nejlepší popové duo (Get Lucky, Blurred Lines) a dvě nominace za album roku (Daft Punk – Random Access Memories, Kendrick Lamar – Good kid, m.A.A.d City).
„Když jsme začali letos v lednu s Pharrellem spolupracovat, cítili jsme, že přišel opět jeho čas,“ řekl šéf Columbia Records Rob Stringer. „Od té doby dva obrovské hity, Get Lucky a Blurred Lines, stačily definovat populární trendy pro rok 2013, a my jsme připraveni představit Pharrella jako světovou sólovou superstar pro rok 2014. Singl Happy je jen začátek.“
Pharrell Williams je v současnosti tím umělcem, který určuje, co je »cool« pro novou generaci. Svým tvořivým přístupem k hudbě, módě a designu vyjadřuje svůj výrazný a osobitý styl. Od svých pubertálních začátků, kdy byl v 90. letech označován jako geniální dětský multi-instrumentalista, přes své producentské úspěchy, které završil v roce 2010 získáním ceny Billboard za Producenta destiletí, až po současný statut multi-mediálního umělce, Williams nikdy nepřestal skládat a produkovat hudbu.

Podívejte se na oficiální verzi klipu k singlu Happy zde:

Foto: Sony Music