Petr Skoumal – Kdyby prase mělo křídla

Nejslavnější komplet písniček pro děti, který již víc než dvacet let patří k excelentní ukázce toho, jak lze zábavně, hudbou, vtipem a obrazným humorem učit děti vnímat poezii. Autor hudby a autoři textů jsou naladěni všichni na společnou notu dětského, hravého vidění světa.


Písničky tak rýmují absurdní situace, kdy například »šlo cestou deset Aniček a potkal je pan Vaníček« nebo »pět ježibab s jedním okem letí, letí nad potokem«. Sama píseň titulní zanese prase spolu s autorem textu vzhůru do oblak. Kromě CD vzniklo před lety divadelní představení, jež na prknech Divadla v Dlouhé slaví úspěchy dodnes.
Výrazný posun v kvalitě zvuku, spolu se sympatickým papírovým obalem je jednou z předností nového vydání. Texty všech uvedených písní doplnila v bookletu studie Pavla Klusáka, který tuto slavnou desku hodnotí v celém kontextu tvorby pro děti. Zkrátka nejlepší písničky pro děti znovu a v dokonale remasterovaném zvuku!

Kdyby prase mělo křídla
Hudba: Petr Skoumal
Texty: Emanuel Frynta, František Halas, James Reeves, Petr Skoumal, Pavel Šrut, Jan Vodňanský
Zpívají: Jiří Cerha, Jan Hartl, Hana Horká, Oldřich Kaiser, Jaroslava Krečmerová, Jiří Lábus, Jiří Malšovský, Petr Skoumal, Lubor Šonka C&K Vocal
Titul vychází: 23. března 2012
Doporučená cena CD: 199,- Kč

Foto: Supraphon