Petr Kolář – A proč ne

Jeden z nejpopulárnějších domácích zpěváků, pravověrný rocker, ale zároveň interpret, kterého proslavilo účinkování v řadě úspěšných muzikálových projektů a kapel jako Precedens či Arakain, vydává po dlouhých čtyřech letech nové album.

62ea5e1b
A proč ne, to je nejenom název nového alba, ale i do jisté míry Petrova odpověď na hypotetickou otázku, proč se rozhodl natočit poctivou rockovou desku místo možná očekávatelného zaplutí do středního proudu.
Nové album obsahuje třináct novinek a jako bonus pak úspěšný duet s Karlem Gottem To jenom láska zastaví čas.
Za kompletní hudební produkcí alba stojí legenda české rockové scény – kytarista, zpěvák a producent Miloš Dodo Doležal. Významnou úlohu na výsledné podobě nahrávky má ale i samotný Petr Kolář. Autorsky se na písničkách podíleli převážně Dodo a Petr, texty psal básník Michal Bureš s Petrem, přispěl ale například i kapelník Precedensu Martin Němec.
Dle vlastních slov Petra Koláře je to pro něj velmi zásadní deska. Od začátku měl jasno, chtěl, aby vzniklo album z původních písniček, v českém prostředí a atraktivní pro domácího posluchače. Přesto však s jasným respektem k tradicím a aktuálnímu dění na světové rockové scéně.
Místo snahy vytvořit »rádiový sound« za pomoci zahraniční produkce a uhlazeného zvuku, se tak s producentem soustředili na autenticitu a jistým způsobem na »naturální« způsob tvorby a nahrávání.
Vznikla tak opravdu poctivá rocková deska se skvělým zvukem a řadou potenciálních hitů v rámci žánru.
Návrat k rockovým kořenům!
CD vychází 6. listopadu 2015
Cena CD: 349,- Kč

Foto: Supraphon

1920x1080px_osudy_hvezd