Norbert Lichý / I. M. Jedlička – Slavné české kriminální příběhy

Deset českých kriminálních povídek v mistrném podání Norberta Lichého na CD-MP3. Povídky podle skutečných případů, které vzrušily československou veřejnost v sedmdesátých a osmdesátých letech. Známý reportér a spisovatel I. M. Jedlička je napsal podle vyprávění kriminalistů z různých krajů republiky.

e10254ba

Detektivní příběhy tohoto autora jsou prověřeny časem, neboť si již před desítkami let získaly oblibu u čtenářů díky napínavému vyprávění a svižnému stylu. Nechávají nahlédnout do praxe našich nejúspěšnějších vyšetřovatelů a zároveň jsou zajímavou psychologickou sondou do lidských osudů i doby, ve které se odehrály. Respektovaný herec Norbert Lichý, dvojnásobný nositel ceny Audiokniha roku pro nejlepšího interpreta, se ujal uměleckého ztvárnění povídek s velkou invencí a poslech každé z nich je zážitkem. Dílem dramatizovaná četba má spád, děj umocňuje i řada hudebních motivů a zvukových efektů. Od první do poslední minuty provází posluchače sůl každé dobré detektivky – napětí.

Tracklist:

TVÁŘ Z FOTOGRAFIE (1983) / SALÓN S ROBERTKEM (1972) / SATYR Z KARLOVARSKÉ TRASY (1971) / NA OPUŠTĚNÉ CESTĚ (1975) / DISPEČER MILOSTNÝCH HRÁTEK (1977) / PŘÍPAD BEZ HLAVY (1977) / POD CIZÍM JMÉNEM (1975) / SMRT PRODAVAČE RŮŽÍ (1979) / CESTUJÍCÍ Z BALT-ORIENTU (1988) / DOCELA NÁHODNÁ ZNÁMOST (1985)

Foto: Supraphon