Nil – The Velvet Touch of Tongue

Rocková kapela Nil vydává ke svému 10. výročí třetí studiové album nazvané The Velvet Touch of Tongue. Na albu naleznete jedenáct nových skladeb plus bonus v podobě první studiové verze skladby The Velvet Touch of Tongue, jejíž název toto album nese.


Na předprodukci části skladeb alba se podílel americký hudebník a producent Steve Walsh. Jako host si na albu zahrál na fender piano a na klavír písničkář Radim Sychra. Album The Velvet Touch of Tongue se z části natáčelo ve Studiu V ve Zlíně s Liborem Mikoškou, z části ve Wave Design Music Studiu v Lanškrouně a o závěrečný mix a mastering se postaral Jiří Paška aka Ecson Waldes z pražského studia Biotech.
Singlem z alba The Velvet Touch of Tongue bude skladba The Jaws of Sickness, na který kapela v současnosti připravuje videoklip s režisérem Martinem Smékalem. S tímto novým materiálem s kapela Nil vydává i na koncertní pódia. Od března tohoto roku vyráží na turné po České republice.

Nil – koncerty
27. 3. – Hradec Králové AG Klub (Gate Crasher, K2)
29. 3. – Vysoké Mýto M-klub (Imodium)
30. 3. – Polička Divadelní klub (Imodium)
5. 4. – Krnov Klub Kofola (Gate Crasher, K2)
13. 4. – Vyškov klub (Gate Crasher)
18. 4. – Praha Rock Café
26. 4. – Opočno zimní stadion
6. 6. – Brno klub Metro Music Bar
7. 6. – Veltrusy u Mělníka (Noid)
15. 6. – Přívrat Presfest
29. 6. – Broumov kulturní centrum

Skupina Nil existuje již od roku 2002. Od té doby kapela odehrála téměř čtyři stovky koncertů (včetně festivalových vystoupení na Rock For People, Colours of Ostrava, Masters Of Rock, Trutnov Open Air a mnoha dalších), v roce 2005 předskakovala Čechomoru na jejich halovém turné. V polovině roku 2005 se NIL účastnil soutěže Coca Cola Popstar, po jejímž žebříčku vystoupal až do finále. V roce 2011 a 2012 odjeli NIL dvě celorepublikové turné s Die Happy. Během svého působení NIL koncertoval i za hranicemi ČR a to konkrétně na Slovensku, v Polsku, Německu, Itálii a Holandsku.

Kapela Nil:
Hanka Kosnovská – zpěv
Jan Končický – kytara
Kobez  – basa
Michal Končický – bicí

Diskografie:
2005 – Demo(n)s – 4KRec
2007 – The River Spring – Indies Scope/4KRec
2010 – Dirty – Indies Scope/4KRec
2012 – The Velvet Touch of Tongue – 4KRec

Podívejte se na videoklip ke skladbě The Velvet Touch of Tongue:

Foto: Radek Komárek