Na novém albu Snovonne bude i duet s Björnem Stridem ze Soilwork

Zpěvačka, skladatelka a producentka Snovonne vydá svojí druhou studiovou nahrávku na Valentýna. Už 14. února se tak pro interpretku, která pochází ze Slovenska, ale v současné době působí v Anglii, Německu a Spojených státech amerických, stane dnem, kdy definitivně zpečetí manželský závazek se svými nočními můrami.


Koncept alba The Nightmare Bride, který byl původně napsán pro divadlo, je založený na schopnosti vypořádat se se svými nejhoršími nočními můrami. Každá ze sedmnácti skladeb nacházejících se na nahrávce tak reprezentuje jiný druh snu. Vrcholný moment alba, skladba Ill Will, je zároveň i duetem se zpěvákem švédské kapely Soilwork – Björnem Stridem. „Nechtěl jsem, aby ta píseň vyzněla jako klasický boj mezi kráskou a zvířetem. Myslím si, že se nám podařilo vytvořit něco, co si dovolím přirovnat k temnější verzi duetu Davida Bowieho a Kate Bush,“ podotkl Strid.


Jako bonus se na nahrávce, která byla dokončována v studiu Audio Refinery na Floridě, nachází i cover verze písně Evil Schemer od kapely Sick Of It All. „Je osvěžující slyšet vlastní píseň v podání někoho, kdo ji jenom nepřezpívá, ale od základu přetvoří. Současná hudební scéna potřebuje otevřenost, svobodu a kreativitu,“ uvedl autor původní skladby a bubeník SOIA Armand Majidi.


The Nightmare Bride bude na celosvětový trh uvedena pod taktovkou Rogue Records America v digitální distribuci prostřednictvím iTunes a dalších aplikací pro mobilní telefony a tablety. O několik týdnů na to se na trhu objeví i speciální sběratelská edice nahrávky, která bude mít podobu svatebního alba.


Snovonne, která se komponování vlastních skladeb věnuje už od svých dvanácti let, má doposud na kontě album It’s Sno Baby – No Sugar (2009). Po vydání nahrávky The Nightmare Bride se plánuje zaměřit na nadcházející evropské koncertní turné, v rámci kterého se představí i v Bratislavě a Praze.

Podívejte se na videoklip Snovonne k písni The Difference:

Foto: www.snovonne.net