Miloš Kopecký – Známá i neznámá tvář / Nahrávky z let 1958–1989

Na kompletu záznamů z archivu Supraphonu, České televize, Českého rozhlasu, Opusu a soukromých sbírek uslyšíme skoro vše, co Miloš Kopecký namluvil a nazpíval sám či se svými spolubesedníky a spoluhráči během 31 let svého uměleckého života.

Miloš Kopecký by oslavil 22. srpna 100. narozeniny a právě k nim mu Supraphon připravil unikátní dvojalbum. Úvodem obou CD nás provází řada písní zpívaných Milošem Kopeckým, jimž vévodí nesmrtelný Mackie Messer. Interpret se představí jako vynikající herec v mnoha rolích světového i českého repertoáru, ale i jako nesmírně vtipný autor svých povídek, glos a odpovědí publiku při řadě besed. V bookletu si pak přečteme fragment z vlastního životopisu tohoto umělce, ze kterého vysvítá, jak neobyčejně hluboký a inteligentní člověk to byl. Vložená brožurka je také doprovázena mnoha fotografiemi z archivu Václava Chocholy a Milana Wágnera.

Miloš Kopecký 100! Jedinečný komplet nahrávek nezapomenutelného herce.

 

Miloš Kopecký – Známá i neznámá tvář / Nahrávky z let 1958–1989

Dekameron / Epištoly k nesmělým milencům / Byl jsem Petrem Vokem / Dva na Olympu / Umění milovati / O Nosáčovi / Špatně vyučený čaroděj / Literární a jiné poklesky / Obraťte, na druhé straně jsem já / Večer s Milošem Kopeckým / S Mikrofórem v Redutě / Zavěste, prosím, volá Semafor / Za dverami je Miloš Kopecký / Večer s Antonínem Jedličkou a Milošem Kopeckým / Svět Jaroslava Ježka / Miláček Ornifle / Lakomec / Věc Makropulos a desítky dalších výstupů a písní

Komplet vybral a sestavil Jakub Kamberský

 

Celkový čas: 19 hod. 37 min.

 

Foto: Supraphon