Michal Ambrož s Hudbou Praha vyrazí na turné i do beatové síně slávy

Michal Ambrož s Hudbou Praha koncertoval naposledy v prosinci loňského roku v absolutně vyprodaném pražském klubu Palác Akropolis. Tehdy šlo o vánoční koncert. Nyní se hudebníci rozhodli, že s obdobným programem vyjedou i mimo Prahu. Během druhé poloviny března navštíví čtyři česká a moravská města.

Ambroz_Michal_21x30_0117cbM

Obnovená sestava Hudby Praha v čele s Michalem Ambrožem se bude držet svého klasického repertoáru, tedy skladeb z posledního studiového alba Srdeční příběh, ale i největších hitů ze starší doby. „Posluchači uslyší celý průřez mým repertoárem, to znamená, že zazní staré písně z Jasné Páky i trochu novější od Hudby Praha a budeme hrát samozřejmě i písně z mého sólového alba,“ říká Michal Ambrož.

Od 22. března zahrají v Brně, Havlíčkově Brodě, Chrudimi a sérii koncertů zakončí v Liberci. Ze zmíněného alba je též skladba Degenerace, ke které vznikl na konci loňského roku působivý videoklip. Toto video se natáčelo ve starém opuštěném pavilonu bohnické léčebny v Praze.

Na videoklip se můžete podívat zde:

https://www.youtube.com/watch?v=Inb3f48wbL0

A 26. května bude Michal Ambrož v přírodním amfiteátru v Lokti uveden do Beatové síně slávy. Jako hudební osobnost získal nejvíce hlasů v anketě rádia Beat, jejíž výsledky byly oznámeny začátkem března. „Je to pro mě velká čest, dostat se do této vybrané společnosti a těším se na to, jak to společně oslavíme,“ říká k tomu Ambrož. Tento slavnostní okamžik symbolicky odstartuje nabitou letní koncertní sezónu. Michal Ambrož s Hudbou Praha zahraje od poloviny května do konce srpna na téměř dvaceti hudebních festivalech po celé republice, včetně toho největšího, tedy Colours of Ostrava.

Ambrož_M-Koller_D

Termíny jarního turné:

22. 3. – Brno – Metro

23. 3. – Havlíčkův Brod – Oko

24. 3. – Chrudim – R-klub

30. 3. – Liberec – Bunkr

Foto: Archív Michala Ambrože