Lucie Bílá – Bílé Vánoce Lucie Bílé II.

Nejkrásnější písně pro nejkrásnější svátky. Pod osvědčeným názvem vychází pokračování fenomenálně úspěšného alba z roku 2010. Producent Petr Malásek po šťastných sedmi létech úspěšně objevil a zaranžoval novou sadu vánočních a svátečních písniček. Vedle osobitě zpracovaných převzatých skladeb, v záběru předloh od 18. do 21. století, tu najdete tři původní domácí songy, ve kterých si zazpívají také jejich autoři Jan Toužimský z Arakainu a Radůza.

3e4479dc

Ta navíc skvěle otextovala většinu písniček nového alba, když další texty přidali Václav Kopta a Jan Macků. Studiová kombinace výtečných muzikantů – kapelník a klavírista Malásek si vybral například kytaristu J. Štěpánka, rytmiku M. Lehkého a P. Zbořila, perkusionistu M. Dvořáčka, dechaře F. Kopa nebo M. Čecha, je doplněna Pražským studiovým symfonickým orchestrem a pěveckým sborem. Parádní písničky pro luxusní hlas nabízejí tradiční vánoční melodie, majestátní balady i svižné swingovky. Slova pak pečlivě navozují adventní atmosféru, tu civilní i duchovní. Lucie Bílá zpívá opravdově, protože svátky klidu, míru, rodinného sblížení i ohlédnutí za uplynulým rokem jsou pro ni velmi důležité. Tímto albem vám dává šanci být znovu s ní ve chvílích, které má ráda a chce je s vámi oslavit muzikou.

Elegantní obal s kompletem písňových textů a fotografiemi. Po mnoha létech vinylová podoba nového alba Lucie Bílé. Speciální vánoční turné k tomuto novému písňovému projektu.

 

Tracklist:

VÁNOČNÍ EXPRES (WINTER WONDERLAND) / JE ŠTĚDRÝ DEN (IT´S CHRISTMAS TIME) / SEZNAM VÁNOČNÍCH PŘÁNÍ (GROWN-UP CHRISTMAS LIST) / SLYŠ, ANDĚLÉ ZPÍVAJÍ (HARK! THE HERALD ANGELS SING) / NAD BETLÉMEM SVÍTÁ (HANDS) / JENOM KLID (SLEIGH RIDE) / ZVON VOLÁ NÁS / SLYŠTE, CO VÁM ŘÍKÁM (DO YOU HEAR WHAT I HEAR?) / MARIE A SVATÁ ANNA / LEDNÍ ŠOU (LET IT SNOW! LET IT SNOW! LET IT SNOW!) / MARIE, ZDA VÍŠ (MARY, DID YOU KNOW) / DNES VÁM PŘEJI HEZKÉ SVÁTKY (HOLLY JOLLY CHRISTMAS) / ŘEKNĚTE DĚTEM…

 

Foto: Supraphon