Luboš Pospíšil povolává své fanoušky! Víme, co se děje!

Luboš Pospíšil, legenda českého kytarového písničkářství, letos na jaře potěšil fanoušky výpravným boxem Route 66 – Exit 1 / 1978 – 1993. Sedmi albový komplet mapující první část jeho sólové kariéry se na podzim dočká svého podobně výpravně pojatého následovníka. A nemusí zůstat jen u toho! Ve hře je nyní také bonusový disk se zbrusu novou písní a zajímavými raritkami. Teď už záleží jen na fanoušcích, kteří mohou pomoci k realizaci prostřednictvím crowdfundingového portálu Katalyzator.cz. Čas mají do 29. srpna.

Lubos Pospisil Foto_Jan Hrdý
„Dlouho jsme váhali, nakonec jsme se rozhodli pro jednou zkusit to, co leckteří naši kolegové využívají běžně – veřejnou sbírku přes jeden z k tomu určených portálů. Za Vaše případné příspěvky nabízíme desítky unikátních dárků, nejštědřejšímu přispěvateli nejspíš přímo věnování nové písničky… no a především vděk,“ říká k tomu Luboš Pospíšil.

Lubos Pospisil a 5P Foto_Jan Hrdý
Kapelník 5P Ondřej Fencl pak blíže poodhaluje, co všechno bude bonusový disk obsahovat: „Plánujeme tam zařadit mimo jiné jednu úplně novou písničku, jednu cover verzi, několik rarit a také čtyři živé nahrávky z nedávného koncertu v Ostravě, vše zvukově ošetřujeme na sto procent, tak jako když točíme běžnou desku. Nezdá se to, ale taková nálož spolkne docela hodně peněz – a jindy akční sponzoři se tentokrát nehrnou, není to přeci jen komerční zále¬žitost, spíš libůstka pro opravdové fanoušky.“
Pro »opravdové fanoušky« jsou ostatně určeny i odměny, mezi nimiž je například lekce kláves s kapelníkem Ondřejem, originál plakátu …A nestřílejte na milence z roku 1985 či soukromý koncert Luboše Pospíšila nebo i rovnou celé kapely 5P.

Zapojit se do podpory projektu můžete zde:

www.katalyzator.cz/projekt/umoznete-vydani-unikatu-v-diskografii-lubose-pospisila-a-5p

A pokud se navíc podaří vybrat více, než je cílová částka 25 000 korun, slibují Luboš Pospíšil a 5P, že se pustí i do videoklipu k nové písni. Že to za to stojí, nedokazují jen odměny, ale i fakt, jak to Pospíšilovi – ať už sólově nebo s 5P – stále skvěle šlape. Přesvědčit se o tom můžete sami na některém z mnoha plánovaných koncertů, jejichž kompletní výčet najdete zde: www.lubospospisil.cz/koncerty

Foto: Supraphon