Linkin Park – Living Things

Nové album Linkin Park nazvané Living Things vychází 25. června. Pilotní singl a video Burn It Down je již venku a k dispozici je i free download nové písně Lies Greed Misery. A kapela Linkin Park se spojila s týmem Lotus F1.


Po úspěchu alb Hybrid Theory a Meteora se Linkin Park rozhodli vykročit jiným směrem a učinit krok pro populární umělce neobvyklý. Chester Bennington, Rob Bourdon, Brad Delson, Dave »Phoenix« Farrell, Joe Hahn a Mike Shinoda opustili svůj úspěšný rukopis v zájmu hledání nových zvuků. Na svých dalších deskách Minutes to Midnight a A Thousand Suns odvážně vykročili do neznáma.
Po dvanácti letech od prvních úspěchů přichází album Living Things, na kterém těchto šest muzikantů spojuje všechny aspekty své kariéry. A daří se jim to na jedničku. Jako by udělali křivku směrem ke svým začátkům, poučeně a nenásilně. Na Living Things použili Linkin Park každičký nástroj ze své hudební výbavy. U každé písničky aplikovali své klasické hudební metody, upřímnost a nadšení. Dali dohromady své představy, které definují písničku a které definují Linkin Park.
Living Things je osobní album, zaměřené na lidské emoce a mezilidské vztahy, jak již napovídá název desky. Je to poučené album, které staví na všech jejich předešlých albech, ale zároveň posouvá zvuk kapely na nova území. Je nápadité, energické a odvážné ve spojování minulosti, současnosti a budoucnosti. Je to absolutní důkaz radikální teorie, jejímuž testování těchto šest hudebníků zasvětilo své životy.
Album produkoval opět Rick Rubin (Adele, Red Hot Chili Peppers, Metallica) společně s Mikem Shinodou, tedy stejný model spolupráce jako posledním albu A Thousand Suns (2010). Pilotním singlem z alba je skladba Burn It Down, která aspiruje na jeden z historicky největších hitů Linkin Park. Burn It Down má zbrusu nový videoklip, představený kapelou v premiéře teprve před několika hodinami. Kapela zároveň nabídla svým fanouškům jednu píseň ke stažení zdarma. Jedná se o skladbu Lies Greed Misery a je možné si ji poslechnou zde, případně získat podmínky ke stažení: http://www.youtube.com/user/LPLIVINGTHINGS2012.
Linkin Park a Lotus F1 Team uvedl 24. května na trh svoji první společnou iPad App Linkin Park GP. Uživatel prostřednictvím iTunes Store získá aplikaci, která mu umožní projet si GP Monaka a zažít to jako grafický a hudební zážitek. Linkin Park GP vycházející z jedinečné tvůrčí spolupráce mezi Lotus F1 týmem a Linkin Park umožňuje hráči řídit vůz F1 Lotus E20, komunikovat v 360 ° prostředím a také vytvořit originální remix aktuálního hitu Linkin Park Burn It Down.

Trailer zde:

Foto: Supraphon