Legendární Nazareth míří do Čech i na Moravu!

Legenda se vrací aneb jedna z posledních možností vidět legendární rockovou formaci Nazareth naživo v České republice! Vezměte celou rodinu nebo partu svých dlouholetých přátel a užijte si krásný večer plný skvělých rockových fláků a nechte se unést atmosférou Nazareth. Legendární kapela přijíždí na turné po České republice v prosinci 2011. Nazareth zahraje 4. 12. v Beznu u Mladé Boleslavi, 6. 12. v Brně a 7. 12. v Havlíčkově Brodě.


Legendární skotská skupina Nazareth se zapsala do historie světové populární hudby především světovými klasickými hity jako Love Hurts, Dream On či Holliday atd.. Nazareth vznikli ve skotském městě Dunfermline ze zbytků polo-profesionální místní kapely The Shadettes (původně Mark V a The Red Hawks) zpěvákem Danem McCaffertym, kytaristou Mannym Charltonem, basákem Petem Agnewem a bubeníkem Darrellem Sweetem. Jméno získali ze skladby The Weight od skupiny The Band (I pulled into Nazareth / Was feelin‘ half past dead…). V roce 1970 se skupina přesunula do Londýna, kde roku 1971 vydala své první, stejnojmenné album.
Po získání renomé díky albu Exercises z roku 1972 vydali Nazreth album Razamanaz v roce 1973. Skladby jako Broken Down Angel a Bad Bad Boy se umístily v britském žebříčku Top 10 list. Poté přišlo album Loud ‚N‘ Proud v roce 1973, které obsahovalo hit This Flight Tonight. V roce 1974 vydali album Rampant, které bylo neméně úspěšné. Hitsingl (neobjevuje se na žádném albu) My White Bicycle se v roce 1975 umístil v UK Top 20.


Album Hair of the Dog vyšlo v roce 1975 a titulní skladba známá jako Now You’re Messing With a Son of a Bitch) se stala základem všech světových rockových rádií 70. let. Americké vydání alba obsahuje megahit Love Hurts. Tato skladba byla v Anglii a USA vydána jako singl. V USA byla oceněna jako platinová a umístila se v americkém Top Ten. Nazareth, to je rocková klasika, kterou netřeba vice představovat.

Nazareth (Skotsko – Rock) v České republice
4. 12. – Bezno u Mladé Boleslavi – KD
6. 12. – Brno – KCSemilasso
7. 12. – Havlíčkův Brod – KD

Foto: Hudební agentura MAFO