Ladislav Frej si k sedmdesátinám nadělil Vánoční detektivky

Ladislav Frej propůjčil svůj hlas Sherlocku Holmesovi, doktoru Watsonovi i páteru Brownovi na nové audioknize Vánoční detektivky, která vyšla u vydavatelství Popron Music.


Na 2CD uslyšíme klasické příběhy. Známá dvojce Holmes – Watson nás zavede do vánočního Londýna, kde společně řeší případ Modrá karbunkule. Záhadu, ve které hraje svou významnou roli i vánoční husa, vyřeší velký detektiv a jeho pomocník jako vždy především důvtipem a logickou dedukcí.
„Nejvíce mne na tomto příběhu zaujal Doylův humor, je to velice zábavná detektivka. Pátrání po zlodějích diamantu přes vánoční husu je velmi originální a svérázný a humorné zároveň. Moc jsem si namlouvání užil,“ říká známý herec.


V příběhu Létající hvězdy vyšetřuje páter Brown krádež vzácných klenotů v domě uprostřed zasněžené zahrady, který je plný podezřelých. Ladislav Frej prozradil, že je mu bližší postava Sherlocka Holmese: „Pater Brown mi připadá jako takový suchar,“ dodává s úsměvem oblíbený herec, který nedávno oslavil své jubileum. Prozradil také, jakým způsobem: „Sedmdesáté narozeniny jsem slavil u svého kamaráda na Vysočině na zabíjačce, byla to velice příjemná domácí a hezky vlídná oslava.“ Závěrem ještě Ladislav Frej dodává: „Mluvené slovo a rádio mi dělají často společnost. Je mi v jejich přítomnosti velmi dobře. Jsem doma sám, mám mluvené slovo jako svého dobrého partnera.“

Poslechněte si ukázku z nové audioknihy Vánoční detektivky v podání Ladislava Freje:

[audio:021-Frej01.mp3]

 

 

[audio:021-Frej02.mp3]

 

Foto: Popron Music