Koncert Red Hot Chili Peppers i v našich kinech!

Po pěti letech přicházejí Red Hot Chili Peppers s novým, již desátým albem I’m With You, které poprvé kompletně zazní na jediném živém vystoupení v německém Kolíně nad Rýnem. Koncert bude v úterý 30. srpna přenášen v HD obrazové kvalitě a prostorovém zvuku do vybraných kinosálů čtyř kontinentů včetně České republiky.


Red Hot Chili Peppers ve složení Anthony Kiedis, zpěv, Flea, baskytara, Chad Smith, bicí, a Josh Klinghoffer, kytara, odehrají živě a doslova před celým světem songy z nového alba I’m With You na premiérovém a jediném koncertě Red Hot Chili Peppers LIVE: I’m With You, jenž bude satelitem globálně přenášen do vybraných kin. Česká kina přinesou tento jedinečný zážitek v úterý 30. srpna od 21 hodin.
Vůbec poprvé a pouze na tomto vystoupení kapela odehraje kompletní skladbu nové desky a zazní i její největší hity. Tento přenos uvede do českých kin v obrazové High Definition kvalitě a prostorovém 5.1 surround zvuku filmová distribuční společnost Aerofilms ve spolupráci s agenturou Cikánek managment.
Všichni můžeme být u toho! K přenosu z Kolína nad Rýnem se přihlásilo přes devět stovek kinosálů po celém světě. V jediný večer tak album premiérově ochutnají fanoušci v kinech Spojených států, Kanady, Evropy i Jižní Ameriky a s malým posunem bude koncert přenášen také v Austrálii, Jižní Africe nebo na Novém Zélandu.
Desáté album po pětileté pauze. Red Hot Chili Peppers se řadí mezi nejúspěšnější rocková seskupení historie. Prodali na 60 miliónů nosičů po celém světě, získali 6 cen Grammy a rekordní počet jejich singlů – celkem 11 – se stal jedničkou amerických hitparád. Aktuání singl The Adventures of Rain Dance Maggie již hrají nekterá česká rádia.
Album I’m With You, jehož přebal navhrnul věhlasný britský výtvarník Damien Hirst, produkoval Rick Rubin, který stál i za pěti předchozími alby kapely: Stadium Arcadium (2006), By The Way (2002), Californication (1999), One Hot Minute (1995), a Blood Sugar Sex Magik (1991). Desku smíchala dvojice Andrew Scheps a Greg Fidelman. Deska I’m With You vychází na americkém kontinentě 30. srpna pod značkou Warner Bros, na český trh album uvede již 29. srpna společnost Supraphon.


„Poznám, když uděláme něco průměrnýho a když vyleze něco fakt dobrýho. Nemůžu se dočkat, až s tímhle půjdem ven a budem to hrát,“ říká frontman kapely Kiedis v prvním rozhovoru k nové desce, který v červnu poskytl magazínu Rolling Stone. „O tom není sporu, je to novej začátek,“ komentuje Anthony Kiedis comeback kapely po pěti letech. „Jo, slunce zase začíná svítit.“
Předpokládaná délka přenosu koncertu je dvě hodiny. Předprodej a rezervace vstupenek již probíhá na pokladnách jednotlivých kin. Cena vstupenky je od 300 korun.

Čechy a Morava
Frýdek Místek – kino Vlast
Hradec Králové – kino Centrál
Jablonec n. Nisou – kino Radnice
Kadaň – kino Hvězda
Louny – kino Svět
Náchod – kino Vesmír
Olomouc – kino Metropol
Ostrava – Dům kultury
Písek – kino Portyč
Praha ¬– kino Aero
Praha – Bio Oko
Uherské Hradiště – kino Hvězda
Veselí n. Moravou – kino Morava
Vsetín – Dům kultury
Zlín – Velké kino

Slovensko
Banská Bystrica – multikino Europa Cinemas
Košice – City Cinemas
Ružomberok – kino Kultúra
Žilina – City Cinemas

Foto: Supraphon