Kapela The Snuff vyráží do Evropy!

Pražská rocková skupina The Snuff má nakročeno na veleúspěšný rok! Poté, co se proslavila hitem Boxed In, musí nečekaně přerušit současné Fakker Tour 2014 po České republice. Místo toho totiž pojede koncertovat po Evropě!


„Dlouho jsme tuto informaci drželi pod pokličkou, ale nakonec se to povedlo! Jako jediná evropská kapela jsme se dostali do role hosta evropského turné americké skupiny Ill Niño. Šňůra začne 18. listopadu a vyvrcholí 30. listopadu v Praze. Dále s námi pojedou kapely Terror Universal z USA a XtortYa z Austrálie,“ prozradil nám baskytarista Ijen Ayen s tím, že ještě předtím – 14. listopadu – si The Snuff zahraje ve Velkém sálu pražské Lucerny jako host megakoncertu skupiny Škwor. V tomto případě se ovšem nejedná o první spolupráci. Obě kapely už v minulosti odehrály společné turné.


Zahraniční publikum ocení anglické texty
Nejen v Lucerně, ale i na evropských pódiích skupina The Snuff představí písně z nedávno vydaného druhého alba Lotus. To je plné vzteku, vzdoru, naivity, zrady, nešťastné lásky a nespokojenosti se společností i se sebou samými. Repertoár osciluje mezi několika žánry a vyobrazuje tvrdší hudbu nové generace. Sami sebe The Snuff řadí do kategorie modern-rock. V jejich produkci se mísí metal s rockem a potkává se s prvky metalcoru a lehké alternativy podpořené elektronickou hudbou. Kapela označuje CD jako koncepční album přinášející fiktivní strastiplný příběh dospívající dívky Lotus. Název alba a jméno dívky mají souvislost: Lotus je název květu, který si dokáže udržet svoji krásu i v těch nejnepříznivějších podmínkách. Stejně tak jako hlavní hrdinka… Nutno podotknout, že chlapci zpívají výhradně anglicky, což evropské publikum jistě ocení!

Zde se můžete podívat na klip k písni Erotic Sylvia:

Foto: www.thesnuff.eu