Kapela Donaha představila debutový singl a klip

Na domácí hudební scéně se po delší době objevil výjimečný talent. Je jím bruntálská kapela Donaha, která navzdory svému mládí zvítězila v celorepublikové vyhledávací soutěži Mercedes-Benz Live Space 2014. Jednou z cen za vítězství bylo rozsáhlé tour po boku kapel zakázanÝovoce a Imodium. Donaha letos vydají svou debutovou desku, na níž momentálně vytrvale pracují.


Na prvním singlu si kluci dali opravdu záležet. Nese název Příběh z křídel a podílel se na něm legendární slovenský producent Randy Gnepa, známý ze spolupráce s Katarínou Knechtovou nebo No Name. O mix a mastering se postaralo prestižní slovenské studio Negativetunes.
„Rozhodli jsme se dát do singlu úplně všechno a udělat jej bez kompromisů. Jsme přesvědčeni, že se to povedlo a výsledek stojí za to,“ říká k natáčení singlu frontman kapely Matěj Jelen.
Ani videoklip k prvnímu singlu kluci nepodcenili. Kromě scénáře, který si kapela napsala sama, je dílem renomovaného klipového tvůrce Martina »Mártyho« Linharta (Anna K, Clou, Škwor atd.). Hereckými výkony klip podpořili také známé osobnosti, například Kuba Ryba z kapely Rybičky 48 nebo herečka Vilma Cibulková. Na konci minulého roku se kluci zúčastnili národního finále celosvětové soutěže GBOB (Global Battle of the Bands), kde obsadili třetí místo.
„Vším, co se teď kolem nás děje, ať je to turné, natáčení singlu nebo klipu, se nám plní velký sen. Díky vítězství v Mercedes-Benz Live Space si můžeme dovolit spolupracovat s uznávanými lidmi z hudební branže. To je pro nás velká škola a zkušenost,“ komentuje aktuální dění bubeník kapely, bratr Matěje, patnáctiletý Štěpán.

Podívejte se na klip Příběh z křídel zde:

Foto: Archiv kapely Donaha