Jiří Korn – 70 (To nejlepší 1971–2019)

Životní výročí, velký koncert a speciální kompilace. Pražská O2 Aréna zažije show muže, který »nerezne«. Jiří Korn se sice stal sedmdesátníkem, ale jeho vitalita, repertoár či kostýmy svědčí o tom, že stále sleduje moderní i módní směry.

Činil tak ostatně vždycky, a tím býval o krok před domácí popovou konkurencí. Jeho muzika dostávala ozdobu stepováním, vytvářením moderně tanečních skupin i hledáním netradičních aranží. Bratři Cabanové mu pro koncert v naší největší hale připravili show, podporující jím vybranou muziku, jejíž část tvoří tuto kompilaci. Od průlomové Svobodovy good-timové Ivetty z roku 1971 až po letošní dance remix písně Té, co snídá v provedení DJ Nea je to velmi zajímavé »trendy« poslouchání, plné nepochybných hitů stejně nepochybně se často vymykajících dobovým standardům.

Mnohé z toho v sobě nese taneční rytmus, funkční i po mnoha letech, Korn v tom byl šikovným a úspěšným hledačem. Vzpomeňte třeba na účinné překvapení z Kocábových songů Nejdřív je trénink a Karel nese asi čaj, Soukupovy Miss Moskva nebo Neova My virtuálové. Znamenitou vokální ozdobou jsou pak dvě nahrávky s 4tetem, dalším z Kornových stylových překvapení. Výroční koncert bude logicky obsahovat násobně víc písničkových lahůdek, ale jako sumář toho nejlepšího toto CD slouží výborně. Nový remastering, letošní singlový bonus, vizuál obalu ve stylu akce v O2.

Tracklist:

IVETTA / ROBINSON / ŽAL SE ODKLÁDÁ / WINDSURFING / PÍŠU PASTELKOU / JEDNOU HŮŘ, JEDNOU LÍP / NEJDŘÍV JE TRÉNINK / KAREL NESE ASI ČAJ / CHCI TĚ MÍT / STOUPEJ / MISS MOSKVA / JEŠTĚ TĚ MÁM PLNOU NÁRUČ / SISYFOS (TO ZNÁM) / TRŽNÍ DÉMON / BYL BY HŘÍCH / MY VIRTUÁLOVÉ / HOTEL RITZ / LÁSKA

Bonus: TÉ, CO SNÍDÁ

Foto: Supraphon