Jedinečný saxofonista J. Seven navštíví poprvé Českou republiku

Už 25. února v Praze v Divadle Hybernia a 27. února v Brně v Janáčkově divadle představí romantický saxofonista J. Seven z Izraele s doprovodem instrumentální skupiny svůj program To není jazz, to je hudba lásky. To je živá hudba!


Saxofon je jakožto hudební nástroj jedním z nejkrásnějších a nejpronikavějších hudebních nástrojů. Svým zvukem vytváří fascinující a unikátní atmosféru lásky a romantiky. Melodika saxofonu dodává každému dílu ještě větší kouzlo.
Izraelský hudebník J. Seven nehraje snad ani jazz, on hraje přímo hudbu lásky. V jeho virtuózní interpretaci aranžmá skladeb nejslavnějších skladatelů naší doby – Joea Dassina, Stevie Wondera, Fausto Poppetiho, My Heart Will Go On Jamese Hartera z filmu Titanic a další díla získávají speciální, jemné, romantické zabarvení.
J. Seven: „Já hraju romantickou hudbu, ne jazz. Samozřejmě, jazzu si vážím, ale tento styl je ve velké míře určován samotnými hudebníky a posluchačům nemusí být vždycky blízký… Hraju takovou hudbu, kterou mají posluchači rádi, tedy melodie, na kterých vyrostli a dospěli, písně, které jsou jim blízké.“
J. Seven je multiinstrumentalista a jeho expresivní saxofonová show nenechá lhostejným ani toho nejnáročnějšího posluchače. Na rozdíl od mnoha hudebníků se J. Seven vyznačuje aktivním způsobem hry, uměleckým vyhraněním a mimořádným vystupováním na jevišti. Nehledě na to, že má v rukách jeden z nejnáročnějších nástrojů, se volně pohybuje po celém sále a komunikuje s publikem. J. Seven je známý na jevištích po celém světě. Exkluzivita tohoto umělce tkví v jeho estrádním stylu, v jakém pracuje na koncertní úrovni už jen legendární hudebník Kenny G.
Velkolepý zvuk, romantická atmosféra a moře lásky… Můžete vychutnávat jemně chraplavý hlas saxofonu a na dvě hodiny se vrátit zpět do mládí, zavzpomínat na první lásku.

J. Seven v ČR
25. února 2014 – Praha
27. února 2014 – Brno

Podívejte se na video: