Janek Ledecký – Sliby se maj plnit o Vánocích – 20 let

Vánoční album Janka Ledeckého slaví dvacet let. Grafickou podobu pro výroční edici vytvořil jeho syn Jonáš. Letos uplyne dvacet let od vydání vánočního alba Janka Ledeckého. Mimořádný hudební projekt zpěvákovy umělecké kariéry vznikl po úspěchu vánoční písničky Sliby se maj plnit o Vánocích, která patří do zlatého fondu české pop-music.

bffff380
Janek Ledecký si touto písní a později celým albem navždy »předplatil« místo v české vánoční klasice. Každý rok v prosinci se tituly z tohoto CD stanou nejhranějšími rozhlasovými skladbami. Každý rok si je na zpěvákových vánočních koncertech zpívají tisíce posluchačů. Bez nadsázky se dá říci, že Sliby se maj plnit o Vánocích jsou zvukovou stopou našeho adventu posledního dvacetiletí.
Ke dvacátému výročí dostává album novou výtvarnou podobu. Jeho moderní grafickou tvář vytvořil Jonáš Ledecký. Tvůrce úspěšných komiksů (Karel IV. Pán světa, Kiwi) přistoupil k tomuto úkolu s originalitou sobě vlastní, a tak jeho otec dostal na obalu CD podobu »kresleného hrdiny«. Texty písní se staly inspirací pro původní ilustrace, které doprovázejí výpravný booklet.
Po dvacáté se také letos uskuteční vánoční koncerty Janka Ledeckého, které se ponesou v duchu výročí.
Vánoční album Janka Ledeckého slaví dvacet let!
Cena CD: 249,- Kč

Foto: Supraphon