Jana Lota přichází s osobní zpovědí

Projekt Rodohořím je osobní zpovědí autorky Jany Loty o dětství, které trávila s rodinou v Krušných horách. Opěvuje tamější charakteristickou přírodu a zachází do pohádkové představivosti, která inklinuje právě k čistotě duše dítěte.

jl_profilovka-2-1
„Vracím se do dětství na úpatí nejvyšší hory Rudohoří. Procházím přírodou, od smrákání do úsvitu. Místa, která důvěrně znám, symbolizují temné kouty mé duše a mých předků. Mám tiché společníky… světlonoše, laně, bytosti z mechu a drobné z Komáří hůrky. Cesta vede na vrchol hory… úsvit ukáže cestu dál…“ říká o projektu autorka Jana Lota.
První část projektu – tedy album Do světla vyšlo v říjnu a obsahuje sedm skladeb, které dohromady tvoří časovou linii dvanácti hodinové cesty Rudohořím, počínaje pozdním odpolednem, konče poslední hodinou noční před rozbřeskem.

plakat_jl_do_svetla
Hloubku textů podporují hudební výkony kapely složené z prvotřídních českých hudebníků (Jan Aleš – klávesy, Michael Nosek – bicí a Jan Jakubec, který kromě basy a programmingu byl i producentem alba). Dále se na albu můžeme setkat s hosty: Jiřím Tarantíkem, Vítem Petráškem i s koproducentem alba Miroslavem Chyškou (kytara). Koncertní vystoupení budou doplněny projekcí autentických záběrů, sestřihů z prostředí, kde také Jana desku připravovala a kde se točil videoklip k pilotnímu singlu. Při produkci a tvorbě klipu a projekce, které si Jana Lota sama režíruje, spolupracovala s kameramanem a střihačem Lukášem Maternou. Na vizuální části projektu Jana spolupracuje dále s grafičkou Markétou Jáňovou, fotografkou Zuzanou Lazarovou, vizážistou Michalem Markem, kostýmním výtvarníkem Josefem Čechotou či designérkou Kateřinou Handlovou.
Natáčení alba proběhlo ve studiu Cyberbaobab Miroslava Chyšky – kytaristy J.A.R., tvůrcem mnoha soundtracků (Snowboarďáci, Rafťáci, Rok podvraťáků…) a natočil desky s hvězdami české hudební scény (Illustratosphere, Dara Rollins, Sexy dancers), s kterým Jana spolupracuje již několik let.

jl_do_svetla_titulka

Foto: www.janalota.cz