James Harries vydává intimní album Hiraeth o stesku po domově

James Harries vydává intimní album Hiraeth (hyrajth) nazvané poetickým velšským slovem, které vyjadřuje hlubokou touhu po domově. V Čechách chystá několik jarních koncertů, ale těší se i na letní festivaly a evropské turné. K titulní písni Diamond Girl vznikl videoklip, kde si zahrála vedle Harriese populární herečka Judit Pecháček (Bárdos) a vychází zároveň s albem.

Na novince vyniká Jamesovo ryzí písničkářství, ale i zkušenost s filmovou hudbou. Oproti předchozím nahrávkám se tentokrát rozhodl pro akustičtější polohu, kterou v několika písních podporují vokály Amélie Siby, violoncello hráče České filharmonie Jana Kellera, kytary Josefa Štěpánka nebo bicí Romana Víchy.

Desáté řadové album Jamese Harriese obsahuje deset nových skladeb a je pravděpodobně jeho nejvyzrálejší nahrávkou. K okolnostem vzniku alba Harries dodává: „Velšské slovo »hiraeth« v sobě spojuje hlubokou touhu po domově s nádechem nostalgie. Nemá přesný překlad, ale já to cítím tak, jako by ten domov ani nebyl skutečný. Takové pocity ve mně vyvolával chaos kolem brexitu a pak odloučení během pandemie. Jako bych nikam na světě nepatřil a slovo »domov« mě jenom mátlo.“

K titulní písni Diamond Girl vznikl videoklip, kde si zahrála vedle Harriese populární herečka Judit Pecháček (Bárdos). Za vznikem videa a režií stojí Jamesův fanoušek, hudebník Petr Lexa.

„S Jamesem jsme si už před lety u piva slíbili, že mu jednou natočím klip. A tak to konečně klaplo. Diamond Girl je silná, intimní a emotivní věc, a přesně to jsem se snažil dostat i do klipu. Věřím, že se nám to povedlo, a to hlavně díky senzační Judit, která Jamesovu diamantovou dívku ztvárnila fantasticky. Až jsem se na place za kamerou dojal, když jsem ji viděl hrát. Úžasná zkušenost. Už se těším na další pivo s Jamesem, ať můžeme naplánovat i budoucí klipy (smích),“ říká o spolupráci Petr Lexa.

Album Hiraeth vydává label Tranzistor v pátek 24. února 2023 digitálně i na CD. K novince chystá písničkář první část koncertů po české republice s kapelou i sólo. Na podzim pak bude pokračovat po evropských zemích a vrátí se na další část do České republiky.

 

Na klip se můžete podívat zde:

 https://youtu.be/Lk89-NIDuHM

 

Koncerty

  1. 3. – Liberec, Lidové sady
  2. 3. – Děčín, Garage
  3. 4. – Teplice, JazzTep
  4. 4. – Praha, Malostranská beseda
  5. 4. – Vysoké Mýto, M-klub

20.4. – Hradec Králové, U Stolu

  1. 4. – Karlovy Vary, Paderewski
  2. 5. – Plzeň, Měšťanská beseda

 

Kdo je James Harries?

James Harries je rodák z Manchesteru, úspěšný songwriter a filmový skladatel, který dvě desítky let vystupuje s autorským repertoárem na mezinárodních pódiích (Velká Británie, Evropa, USA a Asie). Harries zaznamenal úspěch také v českých i evropských rádiích, nasbíral miliony streamů na Spotify a dosáhl i širokého uznání kritiky. Podílel se na hudbě k filmům Snowboarďáci, Rafťáci, Lidice, Bobule, Přání Ježíškovi, Přání k narozeninám, Blue Shadows a dalším.

 

Multilink HIRAETH: https://lnk.to/JamesHarriesHiraeth

 

Instagram: https://www.instagram.com/jamesharriesmusic

 

Facebook: https://www.facebook.com/jamesharriesmusic

 

Web: https://jamesharriesmusic.com

 

Foto: Tranzistor / Marek Musil