Já jsem Zlatan Ibrahimović – fotbalová audiokniha s hlasem Davida Novotného

Fotbalová životopisná audiokniha vychází k příležitosti letošního EURA 2016. Zákulisí fotbalového světa, ale i sonda do Zlatanova života, to vše v audio podobě dostupné exklusivně na Audiotéce. Ibrahimović patří mezi nejlepší a nejlépe placené útočníky současnosti, jeho posledním angažmá byl francouzský fotbalový klub Paris Saint Germain, ze kterého v půlce května odešel. Zlatan je kapitánem švédské reprezentace a ve svém rodném Švédsku je uctíván jako národní hrdina. Životopis je lákadlem pro fotbalové fanoušky také proto, že načtení se na výbornou zhostil velký fanoušek, a ve svých volných chvílích i aktivní fotbalista, David Novotný. Audiokniha vyšla ve spolupráci s vydavatelstvím Host.

david-novotny1
Fotbalová audiokniha o Zlatanovi popisuje jeho dětství, začátek kariéry v týmu Malmö FF, až po profesionální úspěchy v těch nejlepších fotbalových klubech Evropy. Spolu s pohledem do zákulisí špičkového fotbalového světa se jedná o jedinečnou audioknihu o cestě světoznámého fotbalisty až na vrchol.
Jeho život nebyl jednoduchý – vzhledem k problémům v rodině se většinu svého dětství o sebe musel starat sám. Přesto se mu podařilo uspět a vybudovat si kariéru světově úspěšného fotbalisty. Zlatan nejenom jako fotbalista, ale především jako člověk, kterému se z nelehkých podmínek dítěte uprchlíků podařilo postupně propracovat až na vrchol sportovního žebříčku. Jeho sportovní kariéru zdobí nizozemský ligový titul s Ajaxem Amsterdam, Scudetto – ligový titul s Juventusem Turín, Interem Milán, nebo ligový titul s FC Barcelona. Vyhrál mnoho ocenění za nejhezčí gól, i když všechny jeho trefy můžeme považovat za nezapomenutelné.
Jak funguje fotbalové zákulisí, svět fotbalových agentů, trenérů, sportovních, ale i bulvárních novinářů, jaké jsou vztahy mezi spoluhráči? Zajímavý a otevřený příběh o osobních i fotbalových úspěších, ale také o konfliktech a skandálech, které provázeli a stále provázejí jeho život.
„Rád jsem se zhostil úkolu namluvit knihu o Zlatanovi, byl jsem žádostiv, co nového se o něm dozvím, a nelituji. Mám ho samozřejmě radši než před přečtením jeho životopisu. Fotbal je moje láska a cokoli se kolem něho pohybuje mě nenechá klidným. Velmi mě načítání audioknihy bavilo,“ řekla o audioknize její interpret David Novotný.

ja-jsem-zlatan

Já jsem Zlatan Ibrahimović
Autor: David Lagercrantz
Interpret: David Novotný
Délka: 12 hod 49 min
Režie a zvuk: Miloš Vrána
Kategorie: Vzpomínky a biografie; Zahraniční literatura
Vydavatel: Audiotéka
Typ: Audiokniha kompletní
Cena: 249,- Kč

banner-ja-jsem-zlatan

Anotace audioknihy
Ibrahimović vypráví o době, kterou strávil v dorosteneckém týmu Malmö FF, a o tatíncích z lepší části města, kteří se ho z něj snažili vystrnadit. Dozvíme se všechno o konfliktech v Ajaxu, prodeji do Juventusu, úspěších v Itálii i skandálu, který mu málem zničil kariéru. Poví nám o výhrách s Interem Milán, o Mourinhovi, o svých nejslavnějších gólech. Vypráví o Heleně, dětech a svém životě mimo hřiště. A vůbec poprvé se dozvíme celou pravdu o tom, co se ve skutečnosti stalo mezi ním a Pepem Guardiolou v Barceloně. Nejlepší autobiografií fotbalisty posledních let je pravděpodobně kniha Já jsem Zlatan Ibrahimović… Vzhledem k 700 tisícům výtisků prodaných jen ve Švédsku a vydání knihy v patnácti zemích se nejspíš jedná o nejúspěšnější příběh evropského imigranta od románu Bílé zuby (2000) spisovatelky Zadie Smithové.

O autorech:
David Lagercrantz se narodil v roce 1962 a je švédský novinář a spisovatel, napsal několik úspěšných populárně-naučných knih i románů, z nichž se největšího ohlasu dočkal bestsellerový životopis Já jsem Zlatan Ibrahimović (2011). Této knihy, která podle recenzentů hloubkou svého vhledu do současné společnosti přesahuje žánr sportovní biografie, se ve Švédsku prodalo přes 800 000 výtisků, knižně vyšla ve dvaceti osmi zemích světa a dostala se do užší nominace na nejprestižnější švédskou knižní cenu Augustpriset. Legercrantz je také autorem nového svazku bestsellerové série Milénium Stiega Larssona.

David Novotný se narodil v roce 1969 a je herec, dabér a interpret audioknih, absolvent Státní konzervatoře v Praze. Po absolutoriu studia herectví na konzervatoři nastoupil do svého prvního angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Od roku 1998 je členem Dejvického divadla, kde ztvárnil několik desítek rolí. V roce 2010 obdržel Cenu Alfréda Radoka za roli Muže v inscenaci Muž bez minulosti. Zajímavou hereckou příležitost získal v televizním seriálu Okresní přebor, ve kterém si zahrál hlavní postavu trenéra Pepíka Hnátka. Dle předlohy seriálu byl natočen i úspěšný film Okresní přebor – Poslední zápas Pepíka Hnátka.

Foto: www.audioteka.cz