Ising Chased By Reality

Výrazné melodie, chytlavé texty, charismatický zpěv a neutuchající energie jsou hlavními znaky tvorby skupiny Ising, která patří mezi nejzajímavější domácí kapely. Žádné teenagerovské pokusy, ale dospělý poprock muzikantů, kteří mají jasný hudební názor a styl.

1627a579
Hudba Ising v sobě nese zřejmé vlivy 80. let, jež však zcela organicky kombinuje se současným soundem a moderními hudebními prvky.
Ising se na hudební scéně pohybují už více než pět let, odehráli desítky koncertů, ale na debutovou desku Chased By Reality nespěchali. „Chtěli jsme si dát opravdu záležet,“ říká Filip Hrdlička, zakládající člen kapely. „Drtivá většina nahrávek současné scény vzniká rychle, a pak se vše dohání v postprodukci. To jsme nechtěli. Naše deska vznikala postupně s tím, jak se rozvíjela kapela, a chtěli jsme, aby zněla co nejvíce autenticky. Prostě tak, jak ji pak posluchači mohou slyšet i na koncertech.“
Nahrávka tak vznikala bezmála tři roky a podíleli se na ní muzikanti, jako jsou např. Lukáš Chromek (Airfare), Martin Smrkovský (Prague Conspiracy) a zejména Roman Kasnik (Sunset Blvd), který se za svým studiovým pultem ve studiu Reset stal vrchním soundmasterem.
Přebal alba je dílem talentovaného výtvarníka Jana Gemrota, který slaví veliké úspěchy v západní Evropě, a je mj. autorem přebalu alba Morphosis Borise Carloffa.

Foto: Supraphon

1920x1080px_osudy_hvezd