Imodium na novince Element krotí živly

Po singlech Proud a Spirit je to konečně tu! Nové, v pořadí již páté řadové album Imodium Element má své oficiální datum vydání – pátek  29. září. Ti největší nedočkavci by si však v kalendáři měli zvýraznit už středu 27. září. Právě v ten den čtyřčlenná parta představí svou albovou novinku na speciálním in-store koncertě v pražské prodejně Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí 17, kde bude album také přednostně v prodeji, navíc s malým dárkem přímo od kapely. V říjnu Imodium vyrazí společně s kapelou Stroy na turné napříč republikou.

SU 6391-2_mail

Novinka, která dle slov kapely měla »nejbolestivější průběh vzniku ze všech dosavadních nahrávek«, letité fanoušky překvapí zajímavým »kořeněním« vlastního zvuku a posouváním hranic. Napovídají to mimo jiné i první dva v úvodu zmíněné singly. I přesto ale Imodium zůstává stále věrno samo sobě, kytarám a melodiím. Potvrzuje to aktuálně zveřejněná píseň Divoká řeka, k níž broumovská kapela zároveň vypustila také lyric video.

 

Podívejte se zde: https://youtu.be/cJ07NQy6_Z0

 

K poněkud »mystickému« názvu Element pak frontman Thom říká: „Když tvořím, tak potřebuji nějaké téma nebo zaštiťující pojem, čímž nechci říct, že děláme koncepční alba. Dost věcí se změnilo tím, jak u mě padla třicítka. Leccos jsem začal chápat jinak. Myslím si, že čtyři základní živly stále hýbou světem a vymyslet ten spirit, jenž má být tím pátým elementem, kterým je každý z nás jako osobnost, je dobré téma pro psaní textů. Symbolika pěti byla najednou všude. Jedná se o pátou desku a ano, jsem velký fanoušek Bessonova filmu Pátý element.“

Kromě výše zmíněného se na charakteru nahrávky také zásadně podepsalo místo, kde vznikla, tedy zbrusu nové nahrávací studio v pro Imodium domovském Broumově. „Ve chvíli, kdy se nám sesypal původní koncept nahrávání, někdo zmínil to, že v našem rodném městě vzniklo na dost atypickém místě studio. Vlilo nám to krev do žil a vytrhlo nás z letargie, z opakujícího se procesu. To klášterní prostředí se musí zažít. Nečekejte žádnou modlitebnu v rohu a Ježíše Krista na druhé straně. Je to běžné, moderní nahrávací studio, jde však o to, co se s vámi děje v momentě, kdy z něj vylezete. Což je vždycky daleko důležitější,“ komentuje to Thom.

Na vydání alba Imodium prakticky hned vzápětí naváže celorepublikovým turné, které odstartuje 5. října v brněnské Melodce a čítá celkem čtrnáct koncertů. „Turné potrvá dva měsíce a rozhodli jsme se na každé zastávce desku aspoň symbolicky pokřtít a mít vícero hostů. Proto je určitě dobré říct, že pokud toto čtete a máte kapelu, běžte na náš Facebook a do události na vámi vybrané město nám hoďte odkaz na svou hudbu. Moc rádi dáme šanci někomu mladému a novému,“ vysvětluje Thom neobvyklý koncept turné, na kterém se kromě lokálních mladých nadějí tuzemské scény představí i spřátelená banda Stroy v čele s Michalem Skořepou, který si zahostoval v prvním singlu Proud.

Imodium_foto_Michal_Halíček_mail

Imodium – Element Tour 2017

 1. 10. – Brno, Melodka
 2. 10. – Chrudim, R klub
 3. 10. – Lanškroun, Apollo
 4. 10. – Jindřichův Hradec, Lucky Pery Club
 5. 10. – Tábor, KC Milenium
 6. 10. – Praha, Rock Café
 7. 10. – Broumov, KD
 8. 11. – Kladno, Poldofka
 9. 11. – Český Krumlov, FabriČKa
 10. 11. – Jihlava, SOUL Music Club
 11. 11. – Uherské Hradiště, Klub Mír
 12. 11. – Hradec Králové, AC Klub
 13. 11. – Kutná Hora, Česká 1 Music Club
 14. 11. – Plzeň, Buena Vista Club

 

Foto: Supraphon / Michal Halíček