Hvězdy světové taneční scény Kosheen chystají české turné

Česká republika bývala z hlediska koncertních turné předních světových hudebníků zemí spíše opomíjenou. V poslední době se však s koncerty oblíbených hvězd doslova roztrhl pytel, a tak můžeme pravidelně vychutnávat skvělou hudbu naživo. Nezapomnělo se ani na milovníky evropské taneční scény. V březnu letošního roku totiž pojede české turné populární britská drum´n´bass rocková formace Kosheen. Připraveny jsou čtyři koncerty, které tentokrát myslí i na mimopražské fanoušky.


Kosheen patří aktuálně v České republice mezi nejoblíbenější taneční formace. Pravidelně zde vystupují už deset let a za tuto dobu si zde vytvořili silnou fanouškovskou základnu. Jejich koncerty se ale obvykle konají v Praze nebo v rámci největších letních hudebních open air festivalů, jako je Colours of Ostrava, Open Air Festival, Semtex Culture, Vysmáté léto, Sázavafest a další.


„V letošním roce jsme chtěli potěšit také mimopražské fanoušky. A tak Kosheen během turné navštíví tři regionální města. Trojici destinací pak doplní závěrečné vystoupení v Ostravě. Věříme, že se tento tour plán setká s příznivou odezvou,“ říká zpěvačka Sian Evans.

Plán turné
13. 3. 2014 – LANŠKROUN / SPOLEČENSKÝ DŮM
14. 3. 2014 – JÍLEMNICE / KLUB TOVÁRNA
15. 3. 2014 – KARLOVY VARY / KV ARÉNA
28. 3. 2014 – OSTRAVA / BONVER ARENA

Trio Kosheen pochází z anglického z Bristolu a tvoří jej producenti Markee Substance a Darren Decoder společně se zpěvačkou Sian Evans. Jméno skupiny je kombinací japonských slov »starý« (古, ‚ko‘) a »nový« (新, ‚shin‘). Jejich první album Resist vyšlo v září roku 2001 a dostalo se na osmou příčku britské albové hitparády. Po celém světě se prodal téměř 1 milión kopií. Skladby z něj se objevily mimo jiné v počítačové hře FIFA od EA Sports nebo v herní sérii Nokia Game. Kosheen si rychle vydobyli popularitu nejen v domovské Británii.


Druhé album Kokopelli bylo vydáno v srpnu 2003 a dostalo název podle severoamerického mytologického boha, zobrazovaného jako hráče na flétnu. Album se oproti předchozímu odklonilo od tanečních stylů a vsadilo více na kytary a zadumané až temné texty. V albovém žebříčku se v Británii vyhouplo až na sedmé místo, stejně tak i první singl All In My Head vyšplhal na sedmou příčku tamní singlové hitparády. Písnička Swamp se objevila v oblíbené kriminální sérii Kriminálka Las Vegas.
Třetí album Damage se objevilo na pultech nejdříve v Evropě, a to v březnu 2007 pod hlavičkou Universal Music. Anglická edice alba se zrodila v září stejného roku a obsahovala dvě skladby navíc – Analogue Street Dub a Professional Friend. Jako prvním singl byl vybrán song Overkill, který vyšel v březnu (v EU) a srpnu (v UK) 2007. Čtvrté studiové album Independence bylo dokončeno v květnu 2010 s předpokládaným datem vydání na konci stejného roku. Nakonec ale bylo posunuto až na rok 2012. Prvním hitsinglem se stala skladba Get A New One.


Nejnovější album Soitude vyjde tento rok a tak se fanoušci na turné mohou těšit nejen na osvědčené hitovky, ale i na zbrusu nové skladby.

Další informace naleznete na: http://www.moksha.co.uk/kosheen/

Foto: Original Communications