Hurvínkův kouzelný gramofon přináší nejlepší dialogy Spejbla a Hurvínka

Všechno nejlepší: S + H + Supraphon = 90 let spolu! Je to opravdu tak! První nahrávky Spejbla a Hurvínka byly pořízeny v roce 1929 a katalogově spojené firmy Ultraphon, Esta a Supraphon jsou od té doby celých devadesát let při tom.

cover_CD_Hurvinkuv-kouzelny-gramofon

Nová kompilace producentky Denisy Kirschnerové tuto skutečnost dokládá výběrem těch nejlepších dialogů obou hlavních protagonistů v podání všech tří dosavadních interpretů, tedy prof. Josefa Skupy, Miloše Kirschnera a Martina Kláska. Je to velmi zajímavá exkurze do slavné historie divadla S + H, ale také zvukových záznamů v českém jazyce, třeba ještě zprvu točených ve studiu v Berlíně.

Dnešní naprostý fenomén v oblasti loutkového divadla a mluveného slova (celkem pět a půl milionu jen Supraphonem prodaných nosičů s hlasy ušatého otce, jeho synka, psíka a přátel) je na nové kompilaci zachycen v dějinných souvislostech. Aktuální vstupní dialog k obsahu tohoto mimořádného CD letos v únoru Spejbl a Hurvínek natočili jako vtipnou pozvánku a osobní vysvětlivku.

Booklet alba pak nabízí gramofonovou S + H historii v kostce, tvořenou dokumentárními texty a vzácnými starými i zcela novými fotografiemi.

Album Hurvínkův kouzelný gramofon vychází 8. března 2019 na CD i v digitálních formátech.

Foto: Supraphon