Hudba z filmu Alois Nebel vychází na CD

Album s hudbou z filmu Alois Nebel obsahuje nové nahrávky Václava Neckáře, Marie Rottrové, Václava Koubka, Priessnitz a původní filmovou hudbu. Cédéčko vydá 30. září 2011 Supraphon a koncertní křest soundtracku proběhne již 23. září v Divadle Archa.


Alois Nebel – jeden z nejočekávanějších domácích filmů roku je vskutku originální projekt se vším všudy. Stojí za ním debutující režisér Tomáše Luňák a vznikl speciální animační technologií na motivy stejnojmenné komiksové trilogie Jaromíra 99 a Jaroslava Rudiše ve společnosti Negativ. Ve filmu se objeví řada známých herců, například Miroslav Krobot, Tereza Voříšková, Karel Roden, Leoš Noha, Alois Švehlík a další. Film má již za sebou první úspešné mezinárodní představení má festivalech v Benátkách a v Torontu, domácí premiéra proběhne 29. září 2011.
Na hudebním doprovodu k filmu společně pracovali Petr Kružík (Priessnitz) a Ondřej Ježek (OTK). Navíc ve filmu a stejně tak i na soundtracku zazní hned několik nečekaných hudebních spojení v novinkách napsaných autory Jan P. Muchow, Dušan Neuwerth, Jaromír 99 a dalších speciálně pro film Alois Nebel. Za doprovodu skupiny Umakart v křehké vánoční písničce Půlnoční uslyšíme Václava Neckáře, v baladě Stínohry Marii Rottrovou a v hospodské písní Ruda Václava Koubka. Soundtrack dále bude obsahovat novou verzi skladby Mimosezóna skupiny Priessnitz, původní filmovou hudbu autorů Petr Kružík – Ondřej Ježek a vybrané dialogy z filmu.


Již v pátek 23. září bude soundtrack poprvé exkluzivně v prodeji a slavnostně pokřtěn na speciálním koncertě v divadle Archa. Zde se na jednom pódiu objeví skupiny Priessnitz a Umakart. Navíc Umakart ve složení Jaromír 99, Dušan Neuwerth, Jan P. Muchow, Jiří Hradil a Tomáš Neuwerth doprovodí v jedné písní Václava Neckáře.

Foto: Supraphon