Hradišťan Jiřího Pavlici a Vlasta Redl rozezpívají pražskou Hybernii

Vandrovali hudci, společný koncert Jiřího Pavlici a Hradišťanu a Vlasty Redla s kapelou se v péči United Islands Of Prague koná v sále pražské Hybernie v pondělí 18. dubna od 19 hodin.

2_165_foto
Dnes již legendární projekt Vandrovali hudci boural na přelomu osmdesátých a devadesátých let koncertní sály. Oslovil tisíce lidí jedinečným spojením folku, bigbítu a lidové hudby. Byla to jedna z prvních vlaštovek hudby, které se až později začalo říkat »world music«. Když se jej loni rozhodli Vlasta Redl s Jiřím Pavlicou oživit, přilákálo spojení Hradišťanu s Redlovou kapelou do šesti letních amfiteátrů na osm tisíc diváků. Pro letošek pak muzikanti zamířili do koncertních a divadelních sálů. 18. dubna se zastaví i v sále pražské Hybernie.

2_170_foto
Třináct muzikantů na pódiu znamená, že Pavlicův Hradišťan i Redlova kapela hrají v plných sestavách. Nejprve každý ansámbl samostatně, aby pak na většinu z více než dvouhodinového setu spojily své síly. V rovnocenném partnerství, v němž nikdo není hostem, potěší auditorium originálním amalgamem čirého muzikantství, poučeného ze všech podnětných tvůrčích zdrojů, od folklóru, world music, rocku až po vážnou hudbu. Kromě písní z původního programu Vandrovali hudci si muzikanti připravili i řadu písní nových.

2_272_foto
„Jednou za mnou přijel Vlasta s lahví, že se mu stýská po tom, jak skvěle se nám před těmi více než dvaceti lety hrálo. Dost mne překvapil, ale pak jsme si řekli, že to zkusíme.“ objasňuje Jiří Pavlica, jak došlo k tomu, že se po letech oba přátelé s kapelami opět setkali na pódiu. „To, že se loňské koncerty líbily, svědčí o tom, že se naše vzájemná muzikantská chemie s lety nevytratila. A tak vyjíždíme se svými hudci znovu na vandr,” dodává iniciátor Vlasta Redl.

12742692_1140551422634473_831527436108215798_n
Vstupenky na tento exkluzívní koncert jsou k mání v síti Ticketpro, celá kapacita je vyhrazena k sezení. Pořadatelé termín koncertu zatím oznámili pouze prostřednictvím sociálních síti, přesto již jsou dvě třetiny kapacity vyprodány.

Více infa: https://www.facebook.com/unitedislandsofprague

Foto: www.redl.cz

1920x1080px_osudy_hvezd