Horáček, Segrado, Ruml… Na cestě

Po roce se vrací textař a producent Michal Horáček do Brna. Na jaře 2014 se představil s recitálem Mezi námi v Janáčkově divadle, kde jej na podiu doprovázeli Ondřej Ruml, Lenka Nová a František Segrado. Po projektu Český kalendář, nejprodávanějším albu roku 2013, připravil i v roce 2014 další pozoruhodný projekt: album Segrado. A právě na základech tohoto projektu vzniká recitál Na cestě, s nímž zavítá Michal Horáček a jeho hosté do brněnského Sonocentra 14. dubna 2015.

Horacek-Segrado-360x180
František Segrado má za sebou čtyřicet let účinkování v nejrůznějších skupinách, od folkových po rockové, a také účast na projektech, které Michal Horáček vytvářel s Petrem Hapkou (například Strážce plamene). Ale až teď přichází zpěvák za publikem, které ho zná především z koncertů, s vlastním profilovým albem.
Tématem je tentokrát životní zkušenost: vypravěčem písňových příběhů je šedesátiletý interpret. Vypráví o tom, co ti později narození dosud neměli příležitost prožít; a to se smutkem i humorem, které jsou vlastní každému velkému vypravěči. „Teprve za soumraku,“ říká, „je člověk schopen rozeznat na nebi hvězdy. Byly tam i dříve, ale plné světlo dne, které jinak věci vyjevuje, právě ty hvězdy skrývá. Není v tom nutně nějaká moudrost, je to jen schopnost uvidět to, co předtím člověku uniká. Ale i taková schopnost má svou cenu.“

Horacek-Segrado-2015

Michal Horáček – recitál Na cestě
Hosté: František Segrado, Lenka Nová, Ondřej Ruml, Ruth Horáčková
14.4.2015 od 19 hodin
Sonocentrum, Veveří 113, Brno

Foto: www.brnokoncert.cz