Hana Zagorová – O Lásce

Hana Zagorová v roce svého významného životního jubilea přichází s novým studiovým albem, které obsahuje především písničky mladých autorů. Stálici naší populární hudby nabídli svoji tvorbu například: Radůza, Martin Chodúr, Michal Hrůza, Ondřej Brzobohatý, ale také Márdi ze skupiny Vypsaná fixa, Jiří Hradil z Tata Bojs, David Dvořák z Kašpárka v rohlíku a též frontman kapely Sunflower Caravan Andy Čermák.

_01 kopie
Několika písněmi přispěli i osvědčení autoři, jako jsou skladatelé Jiří Zmožek, Petr Malásek a Jiří Březík nebo textaři Jan Krůta či Václav Kopta. Mezi třinácti písněmi jsou šansony, popové písničky, ale třeba i čardáš či prvky klezmeru a filmové hudby. Tohle je Hana Zagorová, jak ji mají její posluchači rádi: vítaně mnoho písňových nálad, cit pro výraznou melodii a pečlivě vygradovaný refrén, dar civilního dramatu v pěveckém projevu. Je skvělé, že každý z těch songů byl jasně poznatelně věnován přímo jí: žádný univerzální »šuplík«, ale konkrétní skladby pro tuto jedinečnou zpěvačku.
13 podob lásky, to je novinkové album legendy české populární hudby. Album obsahuje písně, jež Zagorové na tělo napsaly osobnosti popu, rocku a indie hudby.
Cena CD: 349,- Kč / LP: 399,- Kč

Foto: Supraphon