George Michael – Faith

Sony Music vydalo v reedici legendární remasterované debutové sólové album George Michaela Faith. Album je k dispozici ve více formátech, včetně limitovaného sběratelského box setu. Když v roce 1987 George Michael vydal svůj solový debut Faith, okamžitě získal pozornost celé světové popové scény a toto album se stalo milníkem v obou Georgeových kariérách i v popové kultuře vůbec. Faith se stalo tím nejlepším v pop music, stejně jako měřítkem pro všechny umělce, kteří chtějí překračovat hudební žánry a získat jak obdiv u široké veřejnosti, tak i u kritiky.

Album Faith potvrdilo Georgeovo postavení jako autora s vynikajícími schopnostmi a citem a vyneslo ho na úroveň hvězd jako Elton John, Paul McCartney, Michael Jackson nebo Madonna. Poté, co album dosáhlo na první příčku v Británii, USA a dalších zemích světa, se alba Faith prodalo více než dvacet milionů kopií. Faith se stalo nejprodávanějším albem roku 1988 v USA a získalo diamantové ocenění za prodej více než deset milionů kopií. Album Faith se okamžitě stalo fenoménem v překonávání rekordů. Nejenže na albu je šest singlů, které dosáhly první pozice v americkém singlovém žebříčku, ale také George zaneslo do historie jako prvního bělocha, jehož singl získal první příčku v americké R&B hitparádě. Faith obsahuje některé z Georgeových nejlepších skladeb včetně Father Figure, One More Try, Faith, Kissing A Fool and I Want Your Sex.
Album napsal, produkoval a aranžoval výhradně George Michael. Jeho umění mu vyneslo nesčetně ocenění, včetně Grammy za Album of the Year a tři American Music Awards, jmenovitě: Favourite Album (Soul/R&B), Favourite Male Vocalist (Soul/R&B) a Favourite Male Vocalist (Pop/Rock). MTV Award za videoklip ke skladbě Father Figure (nejlepší režie) a dvě Ivor Novello Awards za Songwriter of the Year a International Hit of the Year. Do dnešního dne George Michael prodal na celém světě více než sto millionů kopií svých alb, jeho zvuk je stejně svěží jako byl, když v roce 1987 vydal Faith poprvé.
Dnes Goerge Michael inspiruje mnoho mladých talentů a jeho vliv je slyšet mezi mnoha dnešními popovými a R&B umělci. Remasterované album Faith nepotěší pouze davy Georgeových fanoušků po celém světě, ale ovlivní celou novou generaci hudebníků.

 

Tracklisting
Faith Remastered
1. Faith
2. Father Figure
3. I Want Your Sex (Parts 1 & 2)
4. One More Try
5. Hard Day
6. Hand To Mouth
7. Look At Your Hands
8. Monkey
9. Kissing A Fool
10. A Last Request (I Want Your Sex Part 3)

Bonus CD Remastered
1. Faith Instrumental
2. Fantasy
3. Hard Day (Shep Pettibone Mix)
4. I Believe When I Fall in Love
5. Kissing a Fool Instrumental
6. Love’s In Need of Love Today – Live
7. Monkey (7” Edit Version)
8. Monkey A Capella & Beats
9. Monkey (Jam & Lewis Remix)

DVD
1. George Michael & Jonathan Ross Have Words (1987)
2. Music Money Love Faith (February 1988)
3. Promo Videos (re-synched with remastered audio);
I Want Your Sex
I Want Your Sex (Uncensored)
Faith
Father Figure
One More Try
Monkey
Kissing A Fool

Album vychází v remasterované podobě, a to ve 3 formátech
2CD – remasterované originální CD + bonusové CD s instrumentálními a remixovanými skladbami
2CD + DVD – 2CD viz. výše + DVD se 7 remasterovanými videoklipy a dalším bonusovým materiálem, kompletně v délce 100 minut
2CD + DVD + LP – exkluzívní sběratelská edice, která kromě výše zmíněných 2CD a DVD obsahuje i 60 stránkový knižní booklet s exkluzívním interview a raritními fotkami, vinyl s originálním albem, památní obálku s 5 grafickými listy, tour passem kapely Faith, vstupenky a plakát – to vše zabalené ve 12×12 cm velkém černém, plátěném obale se zlatým nápisem.

Foto: Sony Music