Franz Ferdinand vydají nové album a po šesti letech plánují koncert v České republice

Skotská indie – rocková kapela Franz Ferdinand vydá v únoru příštího roku nové studiové album. Ale to nebude vše. Po téměř šesti letech se vrátí do České republiky a rozdovádí publikum v pražském Foru Karlín.

franz a2-page-001

Od vydání svých prvních studiových nahrávek vyvolávali v hudebním světě senzaci. Na svém kontě mají čtyři studiová alba, několik nominací na Grammy a dvě ceny Brit Awards. Dlouho jsme o nich neslyšeli, ale rok 2018 vše změní. Franz Ferdinand vydají 9. února 2018 po pěti letech nové studiové album s názvem Always Ascending a v rámci mezinárodního turné navštíví i Prahu. Fanoušky v pražském Foru Karlín roztančí přesně o měsíc později, a to 9. března 2018.

Indie rocková kapela Franz Ferdinand se zformovala v roce 2002 ve skotském Glasgow. Prvního výrazného úspěchu dosáhla v roce 2004, kdy vydala skladbu Take Me Out a tím se vyšvihla na přední příčky světových rádiových hitparád a získala první nominaci na Grammy Award. Její kvalitu potvrdilo i vysoce oceňované první studiové album Franz Ferdinand vydané v témže roce.

V České republice byli Franz Ferdinand k vidění naposledy v roce 2012 na hudebním festivalu Rock For People a od té doby se objevovali pouze v okolních zemích.

simon 2 Franz Ferdinand - PC DavidEdwards -FF-02-300 dpi

Franz Ferdinand (UK)

9. březen 2018

Forum Karlín, Praha

Oficiální Facebook událost koncertu: https://www.facebook.com/events/438170906584553/

Oficiální web Franz Ferdinand: http://www.franzferdinand.com

Foto: Charm Music