Feng-yűn Song – Děvče z Ta-panu

Zpěvačka a hlasová pedagožka, hudební producentka. Pěvecký projev zpěvačky Feng-yűn Song v rozsahu tří oktáv je výrazově a barevně pozoruhodně bohatý. Od roku 2002 vydala několik hudebních alb.

879c3612
Vychází z východní hudební tradice, tradiční školy pekingské opery, přitom nepostrádá mysticky působící hlasové výrazy z klasické evropské školy, okořeněné šansonovým nádechem s jemnou jazzovou příchutí.
Trio PUO (Pohořelecký umělecký soubor) je moderní jazzové trio, které založila zpěvačka Feng-yűn Song v roce 2005. V jeho repertoáru jsou původní asijské písně v autorské interpretaci zpěvačky a v jazzové, bluesové a šansonové úpravě. V roce 2006 soubor vydal první CD album Feng-yűn Song a Trio PUO – Wild Flower (Indies MG Records, 2006 Brno v sestavě Michal Nejtek – piano, Petr Tichý – kontrabas, Tomáš Herián – bicí souprava).
V roce 2007 do Tria PUO vstoupil současný pianista Marek Novotný. Za doprovodu Tria PUO se Feng-yűn Song stala laureátkou zlaté ceny »Křišťál« na Mezinárodním hudebním veletrhu v Čchang-ša v ČLR (rok 2007).
Cena CD: 329,- Kč

Foto: Supraphon