Dozvuky léta na novém studiovém albu kapely Mr. Loco s názvem Balkan Trip

Kombinaci balkánského folklóru, okořeněném prvky latiny, reggae, ska a hip hopu najdou hudební fanoušci na novém studiovém albu kapely Mr. Loco s názvem Balkan Trip. Je to již druhá studiová nahrávka této hudební formace, která byla zvormováná koncem roku 2010 kolem frontmana Filipa Flussera, jehož kořeny sahají právě na Balkán.

balkan-trip-cover
„Složení kapely je vlastně taková veliká náhoda, náš bývalý bubeník mi doporučil našeho současného basáka, (mexičan Luis), který je v kapele od samého začátku. Ten mi doporučil jeho výborného kamaráda (peruanec Vlado), trumpeta, klávesy a ten ve finále přitáhl do kapely nového bubeníka (Columbiec Felipe). Takže jsem k této latinoamerické sestavě přišel úplně náhodou,“ přibližuje vznik kapely zakladatel Filip Flusser. „Jediný cílený výběr padl na DJe, kterým se stal Jirka. S ním jsme měli kdysi kapelu Temperamento, a ten se také ujal producentského postu. Nemohl jsem si přát originálnější kapelu s obrovským citem pro rytmus a groove.“

5a
Album obsahuje deset skladeb zpívaných převážně v angličtině. Autorem hudby je Filip Flusser, jednu skladbu napsal Jiří Weidemann a na jedné se podílela celá kapela. Texty napsal Filip Flusser. K nahrávání ještě dodává: „Deska vznikala více než dva roky. Vybírali jsme z nekonečného množství demonahrávek, zkoušeli jsme různé varianty refrénů melodií apod., takže pecky, které se na albu udrželi, prošli opravdu velikým sebekritickým sítem. Chtěli jsme být s výsledkem na sto procent spokojeni.
To samé nás vlastně drželo i při mixu, masteringu, promofotek a grafiky. Vše se prakticky dělalo 2x, bylo to malinko vyčerpávající, ale stálo to za to.“

3a

Album reprezentuje singl One Chance, originální vzpomínka na uplynulé léto, ke kterému vznikl videoklip zde:

Klip se točil na slepém rameni Vltavy v Libni, na novém mostě do Troji a na Vítkově. Kameru a režií klipu má na svědomí Marek Sodoma. Tato horkokrevná kapela Vás nabije pozitivní energií a s lehkostí na Vás přenese letní pohodovou atmosféru.

Tracklist Balkan Trip:
1. INTRO
2. EVERYTHING I WANTED
3. ONE CHANCE
4. DANCING LIKE E QUEEN
5. P & B & MC
6. SEX TEQUILA
7. NE MI TŘEBA
8. ERASE THE NIGHT
9. AMSTERDAM DREAM
10. B-RIDE
11. BALKAN REVOLUTIONARY

2a

Kapela Mr. Loco hraje ve složení
Filip Flusser – zpěv, kytara, bouzouki
Vlado Urlich – trubka, kena, klávesy
Luis (Jachu) Franco – basa, zpěv
Filipe Bermudez – bubny
DJ Problematico – sytntetizátory

Foto: Mr. Loco