Divokej Bill – Tsunami

Čtyřleté čekání na novou, v pořadí sedmou řadovku Divokýho Billa se chýlí ke konci! Album s názvem Tsunami vyjde nejprve na CD a následně pak – vůbec poprvé v historii kapely – také na LP!

bc70bc9f
Písničky pro nové album Billové sbírali delší dobu, některé vznikly v mezidobí od poslední desky zcela nově, jiné byly rozpracované již řadu let a čekaly na ztvárnění. Nakonec tucet nových písní bylo natočeno během prvních měsíců letošního roku a autorsky se na nich nejvíce podíleli Vašek Bláha a Roman Procházka. Celkové aranže jsou pak jako vždy společným dílem celé kapely a velkou měrou přispěl také producent Pavel Karlík. Kromě obvyklého nástrojového složení se navíc můžeme těšit v některých písních i na foukací harmoniku v podání banjisty Jacka, Jurdův kontrabas nebo na smyčcové pasáže, které má na svědomí Apollon Quartet, a zaslechneme i syntetické zvuky.
Tematicky je deska taková »billovská klasika«, tedy všehochuť. Texty jsou o svobodě, kamarádství, lásce, hodně o radosti, trochu o splínu, ale také o mejdanech a životě s kapelou. Nechybí ani oblíbené námořnické téma. A právě námořnická píseň Naděje v sobě skrývá i hodně zajímavý příběh, když si každou sloku napsal na míru jeden z členů kapely a na desce si ji i zazpíval. Další zajímavostí bude určitě i píseň Země draků. Vznikla na popud grafika a spisovatele Jana Bodrova, který kapelu požádal o písničku ke své fantasy knize. Na albu také nebude chybět stejnojmenný loňský singl Tsunami, aktuální Kořala a další. Leccos z novinky pak samozřejmě zazní i na nadcházejícím turné.
To startuje 25. května v Plzni, čítá celkem 23 zastávek napříč republikou a kapela ho zakončí 2. září v domovských Úvalech. Jak už se stalo u Divokýho Billa dobrým zvykem, fanoušci se mohou těšit i na zajímavý booklet skrývající nejednu vychytávku a kapela má jeho prostřednictvím připravenou pro ty nejbystřejší i speciální hru.
Nové album Divokýho Billa po čtyřech letech! Vychází na CD i LP.
Cena CD: 349,- Kč, LP: 499,- Kč

Tracklist:
DOBRÝ ČASY / TSUNAMI / KOŘALA / ZEMĚ DRAKŮ / JUAREZ / JARO / POŽEHNÁNÍ / JAK TI TO ŘÍCT / UTREJCH / VOJÁCI / NADĚJE / VODRHOVAČKA

Foto: Supraphon