Diana Krall zazpívá v listopadu v Praze

Už 12. listopadu 2012 v Praze v Kongresovém centru vystoupí kanadská jazzová superstar Diana Krall. Živě zde představí své nové studiové album Glad Rag Doll, které vychází 2. října. Diana Krall se vrací do České republiky již po několikáté. Její poslední vystoupení v roce 2009, taktéž v pražském Kongresovém centru, bylo beznadějně vyprodané.

Nové skvělé album Diany Krall nazvané Glad Rag Doll je radostnou a dobrodružnou poutí zkoumající nové zvuky, novou instrumentaci a nové hudebníky. Ústřední hvězdou je zpěvačka a klavíristka, tentokrát jako rošťanda s dobrým smyslem pro humor a novým smyslem pro něhu a důvěrnosti. „Šli jsme do studia s tím, jakoby všechny skladby vznikly teprve včera. Nechtěla jsem natočit nějakou dobovou nebo nostalgickou desku,“ říká Krall.
Tyto písně ale měla Diana Krall kolem sebe celý život. Ať už jako dítě doma nebo i na její současné adrese ji obklopují hromady starých desek přehrávaných na rychlost 78 otáček za minutu a stránky s notami vzácných hudebních drahokamů, písní, jejichž lesk se ani během častého hraní nevytratil.

Pokud lze jakoukoliv z těchto skladeb identifikovat jako »hudbu dvacátých a třicátých let«, tak je spíš můžeme nazvat jako »písničky dvacátých a třicátých let interpretovaných v 21. století«. To samé lze říci o verzi Pomusovy klasiky Lonely Avenue, která byla poprvé nahrána v padesátých letech minulého století. Zamyšlená současná verze stařičké skladby Gene Austina Let It Rain nachází příjemný protipól v citlivém ztvárnění současnější balady o duchovní touze Wide River To Cross autorů Buddyho a Julie Miller.
Diana Krall se slavným producentem T Bone Burnettem a zvukařem Mikem Piersantem spolupracovala vůbec poprvé. Burnettovi se podařilo přivést do studia hudebníky světového kalibru, kteří byli důstojnými partnery umu Diany Krall i zvuku jejího nástroje značky Steinway z roku 1890.
Skvostná kytara Marca Ribota, geniální rytmika Jaye Bellerose a Dennise Crouche a mistrovství klávesisty Keefuse Greena, přičemž nelze nezmínit jeho vtipné hlášky zaznamenané během natáčení alba, to vše dotváří novou desku Diany Krall.

Skupina Diany Krall
Marc Ribot (elektrická kytara, akustická kytara, šestistrunná basová kytara a banjo)
T Bone Burnett (kytary)
Howard Coward (ukulele, mandola, tenor kytara, vokály)
Jay Bellerose (bicí)
Dennis Crouch (basová kytara)
Bryan Sutton (kytary)
Colin Linden (kytary, dobro)
Keefus Green (klávesy, mellotron)

Glad Rag Doll – track list:
1. We Just Couldn’t Say Goodbye (Woods)
2. There Ain’t No Sweet Man That’s Worth the Salt of My Tears (Fisher)
3. Just Like a Butterfly That’s Caught in the Rain (Dixon / Woods)
4. You Know I Know Ev’rything’s Made for Love (Sherman / Tobias / Johnson)
5. Glad Rag Doll (Ager / Dougherty / Yellen)
6. I’m A Little Mixed Up (James / Johnson)
7. Prairie Lullaby (Hill)
8. Here Lies Love (Rainger / Robin)
9. I Used to Love You But It’s All Over Now (von Tilzer / Brown)
10. Let it Rain (Kendis / Dyson)
11. Lonely Avenue (Pomus)
12. Wide River to Cross (Miller / Miller)
13. When the Curtain Comes Down (Hoefle / Lewis / Sherman)

Foto: Agentura 10:15 Entertainment