Den žen / Den mužů

Písničky s texty Jiřiny Fikejzové a povídáním Miroslava Horníčka. Výběr písní a vyprávění o vztazích žen a mužů potěšil už v roce 1978 – a platí to dodnes! Letošní dubnová oslavenkyně Jiřina Fikejzová věnovala výborné texty mnoha předním dámám naší populární hudby a řadu z nich tu najdete.


Marie Rottrová, Vlaďka Prachařová, Jana Kratochvílová, Judita Čeřovská, Hana Hegerová, Yveta Simonová nebo Eva Pilarová zde dostaly přátelského oponenta v Miroslavu Horníčkovi, doplňujícím písničky povídáním s tradičním nadhledem a vtipem. Před čtyřiatřiceti roky napsal průvodní slovo na obal Lubomír Dorůžka – a také nyní připojil milý komentář osmaosmdesátiletého moudrého šarméra.


Najdete tu věčná témata, vlastně neměnná v postupujícím čase a různých kulisách. Miroslav Horníček a některé z interpretek už s námi bohužel nejsou, ale vyprávění a zpívání třeba na téma Ty jdeš a já se vznáším, Můj ideál, Tak už bal, Málo dní, Příběh ty a já, To mám tak ráda nebo velmi příhodné nazvané Jak málo někdy zmůže čas, však zůstávají stále aktuálními. Nejde o náhodný shluk samostatně kvalitních a úspěšných ženských písní. Je to promyšlená a logická sestava, posvěcená chápajícím mužským komentářem.
Album Jiřiny Fikejzové k jejím 85. narozeninám, nám všem k potěše: Den žen, mužů, tónů a slov…

CD vychází: 13. dubna 2012
Doporučená cena: 199,- Kč

Foto: Supraphon