Darujte svým ratolestem nebo vnoučatům k Mezinárodnímu dni dětí cédéčko

Kouzelný Pan Tau, vtipný Hurvínek s důvtipnou Máničkou, chytrý Ferda Mravenec s popleteným Broukem Pytlíkem, radostné prasátko Pigy se svými nerozlučnými přáteli, zpívající Popelka se Zlatovláskou i Sněhurkou či oblíbený králíček Flegy a jeho parta z TvMiniUni – ti všichni se nyní dostali na alba vydavatelství Supraphon, aby svými originálními příběhy a veselými písničkami potěšili především dětské posluchače. Darujte svým ratolestem nebo vnoučatům k Mezinárodnímu dni dětí, který je 1. června, cédéčko…

Stachova-Divadlo-S+H

TŘI PÍSNIČKOVÁ ALBA: princezny, prasátko a televizní hvězdy

Právě vyšlo výběrové 2CD Písničky filmových princezen, které obsahuje celkem čtyři desítky evergreenů z filmových a televizních pohádek v podání slavných zpěváků i herců, jako jsou: Karel Gott, Lucie Bílá, Václav Neckář, Helena Vondráčková, Jiří Korn, Waldemar Matuška, Leona Machálková, Jitka Molavcová, Kamil Střihavka nebo Dagmar Patrasová. Jde o výběr, kde se v melodickém proudu potkávají takové hity, jako je například Rozvíjej se poupátko z Pyšné princezny s Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš ze Tří oříšků pro Popelku. Toto dvojalbum obsahuje i české verze písní z kreslených pohádek studia Walta Disneyho – Sněhurka a sedm trpaslíků, Kráska a zvíře či Zvoník u Matky Boží.

vojta_dyk_tvminiuni_CT

Další dvě nová písničková alba patří původní tvorbě, vycházející z již dětem známých projektů. Prasátko Pigy a jeho věrné kamarády znají děti především díky internetovému rádiu Pigy.cz a protagonisty z TvMiniUni zase prostřednictvím televizní série stanice ČT :D.

Album Prasátko Pigy a kouzelná pohlednice plná písniček vzniklo na základě hravých textů Evy Spoustové a originální hudby Igora Orozoviče a Marka Mikuláška. Mezi účinkujícími jsou například Milan Peroutka, Marie Švestková, Pavel Tesař, Tomáš Vaněk, Jiří Böhm, Igor Orozovič a Orchestr Calembour.

TvMiniUni-3

Písničky z TvMiniUni 3: Mezi hvězdami jsou zase výsledkem spolupráce tvůrců televizního pořadu ČT 😀 scenáristy Martina Koláře a režiséra Jana Jirků s předními interprety současné hudební scény, jako jsou: Aneta Langerová, Barbora Poláková, Klára Vytisková, Vojtěch Dyk, Xindl X, Márdi ze skupiny Vypsaná fixa či Lenka Dusilová. Mimo zmíněných interpretů se zde objevují zvučná jména i mezi autory jednotlivých písniček: Jiří Hradil, Marek Doubrava, Jan Maxián, Beata Hlavenková, Dušan Neuwerth a další.

cd

TŘI ALBA POHÁDKOVÉHO VYPRÁVĚNÍ: Pan Tau, Mánička a Ferda Mravenec

Letos v dubnu by se dožil Ota Hofman, autor scénářů k úspěšnému televiznímu seriálu pro děti Pan Tau, devadesáti let. K tomuto výročí vydal Supraphon nahrávku dvou příběhů: Pan Tau přichází a Pan Tau naděluje na CD. Zvukový záznam s Janem Werichem pochází z roku 1971. Werich umí děj příběhu sdělit s citem pro dětského posluchače a podtrhnout každý okamžik, který nabízí humornou situaci. Jde o důstojnou připomínku díla významného autora scénářů k řadě dětských filmů Oty Hofmana a zároveň příjemnou vzpomínku na interpretační mistrovství Jana Wericha.

Sestava 1

Legendární Divadlo Spejbla a Hurvínka připravilo u příležitosti „nekonečného“ 88. výročí loutky Máničky a také smutného ročního výročí úmrtí ředitelky Divadla S+H Heleny Štáchové výběrové CD Ať žije Mánička! Producentka alba Denisa Kirschnerová k těmto příležitostem vybrala ty nejzajímavější scénky v podání všech dosavadních historických interpretek. Zásadní podíl tu logicky má právě Helena Štáchová, kterou si s Máničkou posluchači spojují nejvíce. Ve výběru nechybějí nahrávky s Annou Kreuzmannovou a Boženou Welekovou, které namlouvaly Hurvínkovu nerozlučnou kamarádku už od třicátých do šedesátých let. Příležitost na albu Ať žije Mánička! poprvé dostala Marie Šimsová, která je její novou interpretkou.

Pan Tau a cesta kolem svžta - Jan Werich
Pan Tau a cesta kolem svžta – Jan Werich

Zvláštní osud provázel nahrávky příhod Ferdy Mravence Ondřeje Sekory, které vznikly už v roce 1992, ale tenkrát vyšly jen na audiokazetách. Díky producentovi Supraphonu Alanu Piskačovi byly nyní v archivu nalezeny, a mohly tak poprvé vyjít i na CD. Dvojitá audiokniha Ferda, Beruška a Pytlík & Ferda sporty všeho druhu vyšla ve formátu CD-MP3 a účinkují zde takové herecké hvězdy, jako jsou: Jiří Lábus, Ilona Svobodová, Pavel Trávníček, Marcel Vašinka, Karel Augusta, Naďa Konvalinková, Stanislav Fišer, Mirko Musil a Ladislav Trojan.

Ferda_booklet.indd At-zije-Manicka

Další tituly z katalogu dětských nahrávek na Supraphonline:

https://www.supraphonline.cz/special/den-deti

Foto: Supraphon