Daniel Krob oprášil památeční kytaru

Rockový kytarista, zpěvák a skladatel Daniel Krob může letošní rok označit za vydařený. Kromě toho, že absolvoval úspěšné koncertní turné se zpěvákem Alešem Brichtou a dalšími bývalými členy kapely Arakain, vyšlo mu nové sólové album DK, na které zařadil svoje nově – nahrané a nazpívané – autorské písně z let 1983 až 2000. A nedávno v Praze absolvoval společný koncert s plejádou slavných českých rockerů!


Ve Slovanském domě totiž slavil svoje třicátiny na hudební scéně zpěvák Aleš Brichta, a to šestihodinovým hudebním maratonem. Jedním z gratulantů, kteří mu přišli zahrát a zazpívat, byl právě Daniel Krob, bývalý kolega ze skupiny Arakain, s nímž Aleš letos nazpíval dvě skladby na jeho album DK.
Zatímco oslavenec exceloval na pódiu, zastihli jsme Daniela v šatně – ve společnosti zpěváka a kapelníka skupiny Olympic Petra Jandy. Oba pánové právě rozjímali nad „památeční“ kytarou, která byla kdysi dávno vyrobena na zakázku a na kterou Daniel před dvaceti lety natáčel svoje první sóla v Petrově nahrávacím studiu Propast. Tehdy tam vznikla deska Arakainu, jíž se záhy prodalo více než 150 tisíc kusů, což je v dnešní době naprosto nemyslitelné číslo. Se stejnou kytarou Daniel letos natočil svoje zmíněné výroční CD, na němž hostuje Aleš Brichta.


Vzápětí se Daniel Krob zapovídal také se známým advokátem a lídrem kapely Doctor P.P. Petrem Pečeným. Zavzpomínali svorně na doby, kdy oba začínali svoji uměleckou kariéru ve stejné zkušebně, jež se nacházela v malé garáži v Plzni. Na otázku, zda nás v budoucnu nepřekvapí společným hudebním projektem, odpověděli rockeři se smíchem: „To nemůžeme potvrdit, ale ani vyvrátit.“ Inu, nechme se tedy překvapit!

Foto: www.danielkrob.cz