Czechtalent 2012: Už v sobotu a s Chinaski!

V sobotu 26. května se od 19 hodin uskutenčí finále 17. ročníku hudební soutěže pro mladé zpěváky a zpěvačky populární hudby Czechtalent 2012. O prvenství, které bude honorováno 20.000 korunami a pozlacenou soškou, se utká letos deset dívek z různých koutů České republiky.


Jako exkluzivní host večera vystoupí v několika blocích živě kapela Chinaski, jejíž frontman Michal Malátný zasedne také v porotě. Spolu s ním budou o osudu potenciálních hvězd rozhodovat například Miloš Skalka, Vašo Patejdl, Daniel Hádl, Eduard Krečmar, Jana Rolincová, Láďa Kerndl, Lída Nopová, Ivan Rössler, Stanislav Hložek a další významní zástupci české hudební scény včetně prezidenta soutěže Luďka Malára. Letos přivítá soutěž také významného zahraničního hosta – hudebního skladatele a producenta Michaela Jaye (USA), který se podepsal pod hity takových hvězd, jako jsou Eminem, Celine Dion či Kylie Minogue.


Festival Czechtalent se koná již posedmnácté a za dobu své existence přinesl světu českého šoubyznysu mnohá překvapení. Tím patrně největším byl sympatický a neotřelý písničkář Tomáš Klus, který soutěž s hravostí sobě vlastní ovládl v roce 2007. Na snímku jsou vítězky Czechtalentu 2011. O oblibě této soutěže svědčí i 273 přihlášek, které přijala pořádající agentura k datu uzávěrky letošního vyhlášení. Předprodej vstupenek je ve Velkém kině ve Zlíně.

Foto: www.czechtalent.cz , www.chinaski.cz